banner203

banner250

Diyanet’ten #HatimlerimizleHacdayız kampanyası

Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bu sene hac yapılamayacağından #HatimlerimizleHacdayız kampanyası başlattı.

Dini Haberler 22.07.2020, 15:34
Diyanet’ten #HatimlerimizleHacdayız kampanyası

Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm dünyada etkili olan Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Suudi Arabistan hükümetinin bu sene yurt dışından hacı adaylarını kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından “Hatimlerimizle Hacdayız” başlığıyla bir hatim kampanyası başlattı.

“Hatimlerimizle Hacdayız” kampanyası, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde, İslam aleminde kıymetli zaman dilimlerinden biri olarak bilinen Zilhicce Ayı’nın ilk günü olması münasebetiyle bugün başlatıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, salgın nedeniyle bu yıl hac ziyaretinin yapılamayacağından oluşan hüznü bir nebze olsun giderebilmek adına başlatılan “Hatimlerimizle Hacdayız” kampanyasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Değerli kardeşim; bu sene tüm dünyayı etkileyen bir salgın nedeniyle hac yolculuğuna çıkamıyoruz. Bu hüznü bir nebze de olsa giderebilmek adına hac mevsimini daha yoğun bir tilavet, tesbihat, tefekkür ve ibadetle geçirmeye yönelik programlar hazırlıyoruz. Bu bağlamda hatimler okunacak ve dualar yapılacaktır.

Şüphesiz Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumak, anlamak ve yaşamak, dünyada huzurumuz, ahirette kurtuluşumuz için yegane yol ve imkandır. Bu vesileyle sizleri ve tüm kardeşlerimizi Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün organize ettiği bu anlamlı faaliyet çerçevesinde hatim ve dua programına katılmaya davet ediyorum.

Yüce Rabbimiz huşu ve tefekkürle okuyacağımız Kur’an-ı Kerim'i ve samimiyetle yapacağımız dualarımızı, bela ve musibetlerin define, huzur ve afiyete vesile eylesin.”

Hatimlerin duası, Kurban Bayramı namazında yapılacak

Okunan hatimlerin duası, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından Kurban Bayramı namazında yapılacak.

Kampanyaya katılım sağlamak isteyen vatandaşlar, Kurban Bayramı sabahı saat 05.00’e kadar hatim.hac.gov.tr adresine girerek okudukları hatimleri kendi adlarına kaydedebilecekler.

#HatimlerimizleHacdayız

Öte yandan kampanyanın daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce sosyal medyada #HatimlerimizleHacdayız etiketiyle bir çalışma başlatıldı.

Vatandaşlar, okudukları hatimleri sosyal medya hesaplarından #HatimlerimizleHacdayız etiketiyle paylaşabilecekler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (60)
SEMRA YILDIRIM 1 yıl önce
Selmun hayırlı arifeler kusura bakmayın ben yapamadım yanlış lıkla 2 bastım Semra Yıldırım hatim leri iptal eden bilirmisin iz sadece 5 hatim var
Semra Yıldırım 10.Hatim 1 yıl önce
Hatimlerimizle haç tayız
Semra Yıldırım 10.Hatim 1 yıl önce
Hatimlerimizle haç tayız
SEMRA YILDIRIM 1 yıl önce
Selmun aleyküm kusura bakmayın olmuyor diye 2 kere bastım iptal ede bilirmiyiz Semra Yıldırım hatim
Şafiye Akbaş 1 yıl önce
1 hatim
Meryem alptekin 1 yıl önce
Okuduğum hatim annem babam ve oğlum için duasını yapınız.
Meral Albayrak 1 yıl önce
1hatim
Elif Duygulu 1 yıl önce
1 hatim
Sedat horuz 1 yıl önce
Bende anneme ve bütün ümmeti muhammedin ruhuna gitsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?