banner172

banner137

Diyanet İşleri Başkanlığından suç duyurusu

Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii ve Külliyesi'nin açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindekiler için 'özel uçak kiralanarak kamunun zarara uğratıldığı' yönündeki iddiaları nedeniyle Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Dini Haberler 06.12.2019, 12:42
Diyanet İşleri Başkanlığından suç duyurusu
banner174

Diyanet İşleri Başkanlığı, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Yokuş'un, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticilerinin Cibuti'de yaptırılan caminin açılışına katılmaları için özel uçak kiralandığını öne sürdüğü, aynı iddianın siyasi bir partinin grup toplantısında da gündeme geldiği belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cibuti'deki cami açılışı için herhangi bir uçak kiralanmadığı bildirilen dilekçede, Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, Türkiye Diyanet Vakfınca yaptırılan Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii ve Külliyesi'nin resmi açılışına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere, Türk Hava Yollarının TK0686 sefer sayılı uçağıyla İstanbul Havalimanı'ndan 29 Kasım 2019'da Cibuti'ye hareket ettiği, ardından Afrika Parlamenterler Birliği Konferansı için Cibuti'de bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyetle Türkiye'ye döndüğü kaydedildi.

Halkı yanıltıcı ve iftira içerikli söz konusu beyanların, insaf ve vicdanla bağdaşmadığı ifade edilen dilekçede, anayasal bir kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığının güven ve itibarını sarcısı beyanları nedeniyle Konya Milletvekili Yokuş hakkında, Türk Ceza Kanunu'nda iftira suçunu düzenleyen hüküm gereği cezalandırılması için kamu davası açılması talep edildi.

Kaynak: AA
Yorumlar (10)
Zulkuf AKA 4 ay önce
Mevlâm doğrularla beraberdir elhamdülillah inşAllah iftiracı cezasını bulur
İmam 4 ay önce
Bunların iftira mayası nda var
Dogru 4 ay önce
Baskanlığımızı tebrik ediyorum dinihaber siteside iftirada zirve yapti tedbir alinsin
Misafir 4 ay önce
Bu tür tepkiler her zaman gösterilmeli TEBRİKLER DİYANET
Muzaffer KARAGÜVEN 4 ay önce
Diyanet yüz akımız.. Hizmetler çok güzel Elhamdülillah
İsmail Hakkı Saricaoğlu 4 ay önce
Sayın Başkanım bu olayın peşini lütfen bırakmayınız bu fitneyi kim çıkardı ise hukuken hesabını versin Saygılarımla
Mehmet Yalçın 4 ay önce
Tebrik ediyorum başkanlığımızı bu gibi olaylarda tepkisini açıkça ortaya koymalı meydanı iftiracılara bırakmamalı bir mensubu olarak onurduydum
Burhan Güngör 4 ay önce
Allah razı olsun. Hayırlı çalışmalar dilerim. Demekki dogru yoldasınız. Demektir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?