banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanlığından suç duyurusu

Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii ve Külliyesi'nin açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindekiler için 'özel uçak kiralanarak kamunun zarara uğratıldığı' yönündeki iddiaları nedeniyle Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Dini Haberler 06.12.2019, 12:42
Diyanet İşleri Başkanlığından suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Yokuş'un, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticilerinin Cibuti'de yaptırılan caminin açılışına katılmaları için özel uçak kiralandığını öne sürdüğü, aynı iddianın siyasi bir partinin grup toplantısında da gündeme geldiği belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cibuti'deki cami açılışı için herhangi bir uçak kiralanmadığı bildirilen dilekçede, Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, Türkiye Diyanet Vakfınca yaptırılan Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii ve Külliyesi'nin resmi açılışına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere, Türk Hava Yollarının TK0686 sefer sayılı uçağıyla İstanbul Havalimanı'ndan 29 Kasım 2019'da Cibuti'ye hareket ettiği, ardından Afrika Parlamenterler Birliği Konferansı için Cibuti'de bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyetle Türkiye'ye döndüğü kaydedildi.

Halkı yanıltıcı ve iftira içerikli söz konusu beyanların, insaf ve vicdanla bağdaşmadığı ifade edilen dilekçede, anayasal bir kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığının güven ve itibarını sarcısı beyanları nedeniyle Konya Milletvekili Yokuş hakkında, Türk Ceza Kanunu'nda iftira suçunu düzenleyen hüküm gereği cezalandırılması için kamu davası açılması talep edildi.

Kaynak: AA
banner249
Yorumlar (10)
Zulkuf AKA 2 yıl önce
Mevlâm doğrularla beraberdir elhamdülillah inşAllah iftiracı cezasını bulur
İmam 2 yıl önce
Bunların iftira mayası nda var
Dogru 2 yıl önce
Baskanlığımızı tebrik ediyorum dinihaber siteside iftirada zirve yapti tedbir alinsin
Misafir 2 yıl önce
Bu tür tepkiler her zaman gösterilmeli TEBRİKLER DİYANET
Muzaffer KARAGÜVEN 2 yıl önce
Diyanet yüz akımız.. Hizmetler çok güzel Elhamdülillah
İsmail Hakkı Saricaoğlu 2 yıl önce
Sayın Başkanım bu olayın peşini lütfen bırakmayınız bu fitneyi kim çıkardı ise hukuken hesabını versin Saygılarımla
Mehmet Yalçın 2 yıl önce
Tebrik ediyorum başkanlığımızı bu gibi olaylarda tepkisini açıkça ortaya koymalı meydanı iftiracılara bırakmamalı bir mensubu olarak onurduydum
Burhan Güngör 2 yıl önce
Allah razı olsun. Hayırlı çalışmalar dilerim. Demekki dogru yoldasınız. Demektir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın