banner203

banner250

Diyanet, o iddialarla ilgili hukuki süreç başlatacak

SON DAKİKA - Diyanet İşleri Başkanlığı, umreden dönen vatandaşlara, Diyanet yetkilileri tarafından ateş düşürücü ilaç verildiği iddialarına ilişkin hukuki süreç başlatacağını duyurdu.

Dini Haberler 04.04.2020, 10:46
Diyanet, o iddialarla ilgili hukuki süreç başlatacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, Umre ziyareti için Suudi Arabistanda bulunan vatandaşlara dönüşte Din görevlilerince ateş düşürücü ilaç verildiği iddilarına ilişkin açıklama yaptı.

Başkanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bir siyasi partinin yöneticisinin, 2 Nisan 2020 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında Başkanlığımızın organizasyonuyla umreye giden vatandaşlarımızla ilgili dile getirdiği iddialar hususunda aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

- İddilar gerçek dışı

Sayın yöneticinin basın toplantısında dile getirdiği, ‘Diyanet yetkilileri uçakta umreden dönen vatandaşlara ateş düşürücü ilaç verdiler’ iddiası tamamen gerçek dışıdır.

- Din görevlilerinin sağlıkla ilgili tasarrufta bulunması mümkün değil

Diyanet İşleri Başkanlığımız, hac ve umre ibadeti için kutsal topraklara giden vatandaşlarımıza sunduğu sağlık hizmetlerini, Sağlık Bakanlığımızla yapmış olduğumuz işbirliği çerçevesinde, Bakanlığımızın sağlık çalışanları aracılığıyla yürütmektedir. Dolayısıyla Başkanlığımızca vatandaşların ibadetlerine rehberlik etmek için görevlendirilen personelimizin sağlıkla ilgili herhangi bir tasarrufta bulunması mümkün değildir.

- Hukuki süreç başlatılacak

Somut bilgi ve belgeye dayanmadan bu asılsız iddiayı öne sürenler hakkında Başkanlığımız tarafından hukuki süreç başlatılacaktır.

- Süreç Sağlık Bakanlığıyla koordineli yürütüldü

Başkanlığımız, umreden dönen vatandaşlarımızla ilgili süreçleri en başından itibaren Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların işbirliği ve koordinesinde yürütmüştür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (11)
H. GÜNAL 1 yıl önce
Yıllarca bu din düşmanlığı devam ediyor
E.yılmaz. 1 yıl önce
Neden hep müspet olan yorumlar varda hiç menfii yorum yok. Size öyle kanıtlı menfii yorumlar yazarımda kimse gık bile diyemez.
İstisnasız herkes işini güzel yapsın Allah rızası için.Herkese selam.
Murat sosa 1 yıl önce
Hukuki süreç başlatılsın tedbir güzeldir, fakat hiç bir imam arkadaşlarımız ne kendisini nede başkasının hayatını tehlikeye atacak kadar basiretsiz değildir.
İrfan akdeniz 1 yıl önce
Bunların yıllarca asıl maksatları fikirleri islama dil uzatmak olduğu için bunu da direk deseler halkımız onlara gerekli cevabı verecek ne yapıyorlar böyle asılsız iddaalarla diyanet imize saldırıyorlar onlar istesede istemesede RABBİM nurunu tamamlayacak dinimizi temsil eden diyanet imizin yanındayız
Allahın kulu 1 yıl önce
Peygamber Efendimiz sav sizin aranıza girecek fitneden korkuyorum diye biz müslümanları uyarmıştı.o kadar haklıymışki müslüman müslümanın imanını beğenmez oldu.sadece kendisi ve kendi gibi düşünen insanlar müslüman .yapmayalım bunu ve lütfen uyaralım birbirimizi.ama incitmeden ve nazikçe...tıpki firavunu uyarmaya giden musa as misali.elimizde bi diyanet kaldı onuda kaybedersek işte o zaman vay halimize...
Osman ÜNAN/DİN GÖNÜLLÜSÜ 1 yıl önce
Allah,Dinini kimseye oyuncak ettirmez.
Allah nurunu tamamlayacaktır.Müslüman Doğduğumuz Anadolumuzda Müslüman olarak Ahiret Yurduna gitmek dileriz.
gönul vural 1 yıl önce
Allah im din dusmanlarina zalime firsat verme Şkur Hamd Sana Rab bim kendimi imanimi inancimi sana emanet ettim sn herseye Kadir sin
Kadir Dündar 1 yıl önce
15 Temmuz darbe girişiminden buyana Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve din görevlilerine belli çevreler sistematik olarak saldırı yapılmakta.Darbe gecesinde salaların okunması ve darbenin engellenmesi belliki birilerinin içinde derin yara bırakmış.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?