banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Charlie Hebdo dergisine şiddetli kınama

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ''Fransa’da İslam dinine ve Peygamber Efendimiz (s.a.s.)‘e yönelik hakaret dolu karikatürleri yeniden yayınlama kararı alan Charlie Hebdo dergisinin aldığı bu karar hadsizce ve düşmanca tutumun tekrar ayyuka çıktığının göstergesi olmuştur.'' dedi.

Dini Haberler 03.09.2020, 11:45
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Charlie Hebdo dergisine şiddetli kınama
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun, İslam Peygamberi Hz. Muhammed'i (s.a.s.) konu ederek hakaret içeren karikatürleri yeniden yayımlama kararını şiddetle kınadı. 

Erbaş, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ''Fransa’da İslam dinine ve Peygamber Efendimiz (s.a.s)‘e yönelik hakaret dolu karikatürleri yeniden yayınlama kararı alan Charlie Hebdo dergisinin aldığı bu karar hadsizce ve düşmanca tutumun tekrar ayyuka çıktığının göstergesi olmuştur.'' dedi.

"Toplumsal barışa vurulan bir darbedir"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ''Müslümanları rencide edici karikatürler yayınlayarak, kutsallarımıza hakaret etmek, öfke ve nefreti artırmaya yönelik provokatif bir eylem olmakla birlikte, toplumsal barışa vurulan bir darbedir. Bu karar hiçbir şekilde basın ve ifade özgürlüğü ile gerekçelendirilemez.Hastalıklı bir zihin yapısıyla gösterilen bu saldırgan tutumu şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.'' ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?