banner203

banner250

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bu kapanma günlerinde camilerde cemaate namaz kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Diyanet TV'de konuk olduğu "İyilik Vakti" programında, "Camilerimiz açık, teravih namazı hariç namazlarımız kılınıyor." dedi.

Dini Haberler 28.04.2021, 00:55
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bu kapanma günlerinde camilerde cemaate namaz kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, her salı akşamı Diyanet TV'de ekranlara gelen "İyilik Vakti" programında, tam kapanma günlerinden camilerin ve din görevlilerinin durumuna açıklık getirdi.

Prof. Dr. Erbaş, 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde uygulanacak tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, “Bu kapanma günlerinde camilerde cemaate namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç Cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu 1 yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (7)
MUSTAFA DİKAL 5 ay önce
Allah razı olsun sayın başkanım
İbâdet hâneler açık halk tedbiri bırakmadan hareket etmeli .. 5 ay önce
Mehmet
Din gönüllüsü 5 ay önce
Bu sene ramazan bayramı namazı camilerde kılınacak mı sayin başkanım,Allahn selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
Burhan bayındırcı 5 ay önce
Çok doğru bir karar camilerin açık olması son derece isabetli bir karardır ama halkımızın da bu kararı suistimal etmemesi lazim bayram namazı kılınacak mı acaba
imam 5 ay önce
AYNEN CAMİLER AÇIK OLMASI ÇOK İSABETLİ
görevimizin başındayız
.... 5 ay önce
Yanlış karar çünkü suistimal aşırı derecede olacaktır
Mikail.. 5 ay önce
Bayram namazları ne olacak..
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?