banner250

banner203

Din görevlisinden gönüllü '112 Acil sağlık hizmeti'

Edirne Kadı Bedrettin Camii İmam Hatibi Müslüm Yıldız, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde iş yükü artan sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla, gönüllü olarak Edirne 112 Acil Çağrı Merkezi'nde görev yapıyor.

Dini Haberler 11.01.2021, 09:48
Din görevlisinden gönüllü '112 Acil sağlık hizmeti'
© AA

Edirne Kadı Bedrettin Camii İmam Hatibi Müslüm Yıldız, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde iş yükü artan sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla, gönüllü olarak Edirne 112 Acil Çağrı Merkezi'nde görev yapıyor.

Görev yaptığı Kadı Bedrettin Camii'nde yenileme çalışması yapıldığını belirten İmam Hatip Yıldız, pandemi döneminde iş yükü artan sağlık çalışanlarına destek olmak için Edirne 112 Acil Çağrı Merkezi'nde gönüllü olarak görev yaptığını belirtti.

Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıları yanıtlayan Yıldız, sağlık çalışanlarını "yeryüzünün şifa elçileri" olarak nitelendiriyor.

Nöbet sistemiyle görev yapan Yıldız, Kovid-19 hastalarının ilaç taleplerini ve karantinada olan vatandaşların isteklerini görevli ekiplere bildiriyor, tedbirlere uymayanlarla ilgili gelen ihbarları ise emniyet ekiplerine aktarıyor.

"Sadece camilerde değiliz, her zaman sahadayız"

Din görevlisi olarak 25 yıldır hizmet ettiğini kaydeden Yıldız, camisi restorasyona girdiğinden dolayı gönüllü olarak sağlıkçılarla çalıştığını söyledi.

Salgın döneminde sağlıkçıların yükünün arttığını ve büyük bir özveriyle çalıştıklarını anlatan Yıldız, din görevlilerinin ihtiyaç duyulan her yerde görev aldığını ifade etti.

"Her zaman Türk milleti ve devletinin hizmetinde olduklarını" aktaran Yıldız, şöyle devam etti:

"Burada bir ihtiyaç hasıl olmasından dolayı kurumlar arası yardımlaşma gerçekleşti. Salgın, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkili oluyor ve sıkıntılı günler yaşatıyor. Böyle bir ihtiyaç hasıl olmasından dolayı gönüllü olarak seve seve geleceğimi söyledim. 112 çağrı ekibindeki arkadaşlarla çalışmak bizim için bir onurdur. Biz din görevlileri olarak sadece camilerde değiliz her zaman sahadayız, halkımızın, milletimizin ve devletimizin hizmetindeyiz. İnsanlık adına zerre kadar bir hizmetimiz olabiliyorsa ne mutlu bizlere."

Yıldız, salgın nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçildiğini ve herkesin elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

"Kutsal bir görevi yerine getirdiklerini" belirten Yıldız, "Burada sosyal mesafeyi ihlal eden, maske takmayan ve karantina kurallarına uymayanlarla ilgili gelen şikayet çağrıları alıyoruz. Aynı zamanda Kovid-19 hastaları ve karantinada olan vatandaşlar, ilaç, temizlik ve gıda talepleri olduğu zaman bizlere ulaşıyorlar. Bizler bir an önce kayıtlarını oluşturup sahadaki ekiplere yönlendiriyoruz." şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarıyla çalışmanın onur verici olduğunu vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti:

"Her şeyden önce sağlık çok önemli. Sağlık olmadıktan sonra hiçbir şeyin anlamı yok. İnsanlık bir ahın pençesine düşmüş kıvranıyor. Bu sancılı süreçte elimizden geleni yapıyoruz. Bizler tedbirimizi aldıktan sonra, maske, mesafe ve hijyenimize dikkat ettikten sonra koronavirüs hiçbir şeyden güçlü değildir. İlimden daha güçlü değildir. Sağ olsun yeryüzünün şifa elçileri diye bildiğimiz sağlık ekiplerimizle çalışmak bizler için onur verici, iyi ki böyle bir yeri gönüllü olarak tercih edip gelmişim."

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (2)
vatandaş 6 ay önce
112 şairsiz olmazdı iyi çalışmalar
Abdullah 7 ay önce
MaşAllah Hocamıza
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?