banner250

banner203

Cuma Hutbesi Canlı Yayını Diyanet TV ve Diyanet Haber'de

Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan karar doğrultusunda her hafta farklı bir camide irad edilecek cuma hutbesi, Diyanet TV ve Diyanet Haber üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Dini Haberler 10.04.2020, 00:14
Cuma Hutbesi Canlı Yayını Diyanet TV ve Diyanet Haber'de
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, cuma namazları ve camilerde cemaatle namaza ara verilmesi, asırlardır Müslümanların omuz omuza cemaatle namaz kılıp ellerini hep birlikte duaya açtığı bu topraklarda yaşayan milletimizi derinden yaraladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, özellikle vatandaşlardan bu yönde gelen yoğun talep üzerine, üzüntülerin bir nebze olsun hafifletilmesi düşüncesiyle, her hafta farklı bir camide, virüse karşı gerekli tedbirler titizlikle alınmak kaydıyla ve sınırlı sayıda cemaatle cuma namazı kılınmasına karar verdi.

Bu kapsamda, her hafta farklı bir camide kılınacak olan cuma namazlarında okunacak hutbeler, Diyanet TV ve Diyanet Haber üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenecek olan camide bugün irad edilecek cuma hutbesi, saat 13.00'da Diyanet TV ve Diyanet Haber'de canlı olarak yayınlanacak.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Çapan Altındal 1 yıl önce
Büyük şehirler başta olmak üzere her hafta sırayla başka bir ilde cuma namazı kılınsa daha güzel olurdu
Zeynep karaman 1 yıl önce
Beğendim
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?