banner203

banner217

Ayasofya’dan Kurban Bayramı Özel Yayını Diyanet TV ve Diyanet Haber'de

86 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ilk bayram namazı kılınacak.

Dini Haberler 30.07.2020, 22:44
Ayasofya’dan Kurban Bayramı Özel Yayını Diyanet TV ve Diyanet Haber'de
© AA

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden ibadete açılan ve Diyanet İşleri Başkanlığına devredilen Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ilk bayram namazı yarın (31 Temmuz 2020) kılınacak.

86 yıl aradan sonra yeniden cemaatine kavuşan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde “Ayasofya’dan Kurban Bayramı Özel Programı” düzenlenecek.

Diyanet TV ve Diyanet Haber’den naklen yayınlanacak program, sabah saat 04.20'de başlayacak ve seçkin hafızlar Kur'an-ı Kerim tilaveti sunacak.

Bayram namazı öncesi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan #HatimlerimizleHacdayız kampanyası çerçevesinde okunan binlerce hatmin duası yapılacak.

Hatim duasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 06.33'te Kurban Bayramı namazı kıldıracak ve bayram hutbesi irad edecek.

Ayasofya’dan Kurban Bayramı Özel Yayını Diyanet TV ve Diyanet Haber'den canlı olarak yayınlanacak.

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (1)
SEMRA YILDIRIM 4 ay önce
Hayırlı geceler hayırlı arifeler mümin kardeşlerim Ayasofya _kurban bayramı _haçta hatim hepsi ayrı ayrı bir nimet elhamdülillah