banner250

banner246

Ankara Barosu yöneticileri hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Barosu yöneticileri hakkında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a yönelik açıklama nedeniyle soruşturma başlattı.

Dini Haberler 27.04.2020, 14:41
Ankara Barosu yöneticileri hakkında soruşturma başlatıldı
© AA

Ankara Cumhuriyet BaşsavcılığıAnkara Barosu yöneticileri hakkında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik açıklama nedeniyle soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, baronun dün "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın İnsanlığın Bir Kesimini Nefretle Aşağılayıp Kitlelere Hedef Gösterdiği Konuşmasıyla İlgili Basın Açıklaması" başlığıyla açıklama yaptığı belirtilerek, açıklama nedeniyle baro yöneticileri hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 216/3 maddesi kapsamında, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama suçundan re'sen soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

TCK'nin 216'ncı maddesinin 3'üncü fıkrasında "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." hükmü bulunuyor.

Kaynak: AA
Yorumlar (4)
Mustafa dağ 1 yıl önce
Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktır.
İnanmayanlar için yaşasın cehennem
hakikat 1 yıl önce
türkiye artık 90 lı yıllar değil ki bunlar çıkmışlar dine diyanete devlete karşı geliyorlar bunların hadlerini bildirmek lazım yeter artık
Arkadaş 1 yıl önce
Devlet ve diyanet elele versin Allahın izniyle kimse Türkiyeye diz çöktüremez.
ALİ BAL /K. MARAŞ 1 yıl önce
Dinimize ve Diyanetimize yürekten bağlı, Başkanımıza ve hocalarımıza sevdalıyız.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?