banner250

banner246

2021 Mevlid-i Nebi Haftası'nın teması belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında düzenlenecek etkinliklere ilişkin tema, Başkan Erbaş'ın kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla açıklandı.

Dini Haberler 02.07.2021, 12:49
2021 Mevlid-i Nebi Haftası'nın teması belli oldu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında düzenlenecek etkinliklere ilişkin tema, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda 2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası'nın temasının "Peygamberimiz ve Vefa Toplumu" olarak belirlendiğini ifade etti.

Başkan Erbaş sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında, hafta etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca 29-31 Ekim tarihleri arasında “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” başlıklı Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumunun düzenleneceğini ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 29-31 Ekim’de düzenlenecek Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu'nun teması “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla, 2021 yılı Mevlid-i Nebi Haftası'nın temasının “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” olduğunu kamuoyuna duyurduğunu belirtti. 

Başkan Erbaş paylaşımında “"Vefa, mümin ahlakının bir gereğidir. Başkanlığımız tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında 29 - 31 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu'nu bu yıl ‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ başlığıyla gerçekleştireceğiz İnşallah.” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 29-31 Ekim’de düzenlenecek sempozyuma katılmak isteyenler Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde tebliğ sunabilecekler. 

Katılımcılar, tebliği özetlerini 20 Ağustos 2021 tarihine kadar teslim edebilecek. Kabul edilen tebliğ özetleri, 10 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak. Tebliğ metinlerinin son teslim tarihi ise 22 Ekim 2021 olarak belirlendi.

Sempozyum programının ilanı ise 27 Ekim 2021 tarihinde yapılacak.

Başkanlığın sitesinde yer alan açıklamaya göre, sempozyumun yüz yüze mi yoksa çevrimiçi mi olacağına dair açıklamanın salgının seyrine göre karar verileceği belirtildi.

Sempozyum Başlıkları

“Teorik ve Kavramsal Çerçeve”

“Kur’an ve Hadislerin Anlam Dünyasında Vefa”

“Vefa Peygamberi (s.a.s) ve Vefa Toplumu”

“İslam Medeniyetinde Vefa Kavramı ve Vefa Toplumunu Tahkim Eden Uygulamalar”

“Modernizm Bağlamında Vefa ve Günümüzde Vefa Toplumunun İmkânı” konuları ele alınacak.


 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?