Suruç İlçe Müftülüğü Mürşit Pınar Camii İmam Hatibi Salih Yıldız, cami merkezli etkinliklerle günün çoğunu çocuklarla geçiriyor.

Sınırın sıfır noktasında 5 yıldır görevini severek yürüten İmam Hatip Yıldız, çocukları camiye kazandırmak amacıyla her gün farklı etkinlikler düzenliyor.

Yıldız, her yaştan çocukla yakından ilgilenip, kendi çabası ve bölgedeki hayırseverlerin destekleriyle çocuklara hediyeler veriyor.

Din görevlisi Yıldız, çocuklara sevgisiyle dikkat çekiyor (8)

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın "Gençliğe Değer" projesi kapsamında her din görevlisine 10 genci emanet etmesiyle kendini bölgedeki çocuk ve gençlere adayan din görevlisi Yıldız, çizgi film, futbol, yüzme ile bahçede ders ve çeşitli etkinliklerle çocukların gönlüne dokunuyor.

Mesleğini büyük bir aşkla yürüten Yıldız, "Zorlu bir bölgedeyiz ancak her türlü sıkıntıya göğüs germeye çalışıyoruz. Çocuklar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. Onları camiye kazandırmaya çalışıyorum. Bölgede yaşayanlardan da destek alıyorum. Çocuklarla artık bir arkadaş oldum ve onların her türlü sıkıntısını elimden geldiğince çözmeye çalışıyorum." şeklinde konuştu.

Din görevlisi Yıldız, çocuklara sevgisiyle dikkat çekiyor (7)-1