Sultanhisar ilçesi Uzunlar Mahalle Camii İmam Hatibi Hüseyin Atıcı, cami merkezli etkinliklerle vatandaşlara rehberlik ediyor.

Yaklaşık on yıldır aynı mahallede görev yapan Din Görevlisi Atıcı, mahalle sakinlerinin destekleriyle 13 ayda cami ve Ku'an kursunun yapılmasına öncülük etti.

Mahallede  kadın erkek, genç yaşlı tüm kesimlere yönelik cami merkezli bir çok etkinlik gerçekleştiren Atıcı, vatandaşların takdirini topluyor.

Çalışmalarıyla örnek olan İmam Hatip Atıcı'yı görev yaptığı camide ziyaret ederek tebrik eden Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, mahalledeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

din-görevlisi-örnek-oluyor-33

Mahalle sakinleriyle de bir araya gelen  İl Müftüsü Güneş, din görevlisi Atıcı'nın köylülerle sıkı dostluklar inşa ettiğine şahit olduğunu dile getirerek "Mahallede yaşayan kadın-erkek, genç-yaşlı herkesin katıldığı hatim ve sohbet programına Sultanhisar İlçe Müftüsü Yakup Şener ile iştirak ettik. Her Cuma akşamı bu şekilde program yapılması takdire şayan bir durum. On yıldan beri bu camide görev yapan, bu kadar güzel bir dönüşüme önderlik eden ve aynı mahalleden dördüncü defa umre grubu oluşturup umreye gidecek olan imam hatip Hüseyin Atıcı hocamıza, her defasında desteklerini esirgemeyen Uzunlar Mahallesi Muhtarı Mesut Bayraktar’a ve mahalle halkına teşekkür ediyorum. Rabbim emeklerini zayi etmesin." ifadelerini kullandı.

din-görevlisi-örnek-oluyor-22

İmam Hatip Hüseyin Atıcı ise "13 ay gibi kısa bir sürede ve dışarıdan hiçbir maddi destek almadan köylülerimizle birlikte Uzunlar Mahalle Camimizin ve Kur’an kursumuzun yapımını tamamladık. Bu çerçevede; köylülerimizle üç kez umreye katıldık. Bu yıl da birlikte dördüncüsünü gerçekleştireceğiz. Ayrıca Çanakkale Şehitliği, Konya Mevlana Müzesi, Peri Bacaları ve daha bir çok şehrimize geziler düzenledik. Köylülerimizle, imam cemaat ilişkisinden öte bir bağ kurup, karşılıklı hanelerimize misafir olduk." dedi.

din-görevlisi-örnek-oluyor-55

Cami içinde ve dışında düzenli olarak aktiviteler gerçekleştirdiklerini belirten Atıcı, "Haftanın belirli günlerinde düzenli olarak her yaş grubuna uygun akşam programları tertip ediyor, sohbetler yapıyoruz. Gençlerimizle cami dışında da sık sık bir araya gelmekteyiz. Spor turnuvaları düzenleyip(halı saha, masa tenisi gibi), geleneksel hale getirdiğimiz pamuk şekeri ikramını da çocuklarla mahallemizde dağıtıyoruz. Biz bütün bunları severek yapıyoruz ve inanıyoruz ki severek yapılan bir işte mutsuz olunmaz. Ömrümüz ve sağlığımız yettiğince bu şiarla çalışmalarımıza devam edeceğiz. İl ve İlçe Müftümüze bu nazik ziyaretlerinden ötürü çok teşekkür ederim." diye konuştu.

din-görevlisi-örnek-oluyor-44