Gaziantep, Kahramanmaraş ve Kilis'te depremde vefat eden vatandaşlar, defnedilmeye başladı.

Deprem sonrası bölgeye intikal eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gaziantep’tedeki depremde vefat eden Kemal Taşçı ve Cuma Sezen için Bahaeddin Nakıboğlu Camii’nde cenaze namazını kıldırdı.

Kemal Taşçı ve Cuma Sezen için helallik isteyen Başkan Erbaş, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diledi.

Depremde hasar alan camiyi inceledi

Başkan Erbaş, daha sonra Şahinbey ilçesinde bulunan ve depremde hasar alan Kaplan Kardeşler Camii’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Erbaş, burada aynı aileden olan ve depremde hayatını kaybeden Mehmet, Mevlüde, Ahmet, Furkan ve Rümeysa Hafza Mengilli’nin cenaze namazlarını kıldırdı.

Başkan Erbaş, Gaziantep Asri Mezarlığındaki Hanifi Şireci Camii’ne geçerek, yine depremde hayatını kaybeden Ebubekir Karabaş ile Fatma Aslan’ın cenaze namazlarını kıldırarak, ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.

Kahramanmaraş’a gitti

Kahramanmaraş’a geçen Başkan Erbaş, Dulkadiroğlu ilçesindeki Kapıçam Şehir Mezarlığında vatandaşlara başsağlığı dileklerini iletti, ardından cenaze namazı kıldırdı.

Deprem koordinasyon merkezini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, cenaze namazlarını kıldırdıktan sonra Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki deprem kriz merkezini ziyaret etti.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığının Deprem Koordinasyon Merkezini de ziyaret eden Başkan Erbaş, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Editör: Ömer Ceylan