Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin merkezi Kahramanmaraş ile Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Şanlıurfa'da, Miraç Kandili için sağlam raporu verilen camiler ile çadır kentlerde program düzenlendi, depremlerde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

maraş-22

- Kahramanmaraş

Erzurumluoğlu Camii önündeki çadır kentte yatsı namazına müteakip düzenlenen programda depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

maraş-11-1

Kur'an-ı Kerim okunan programın sonunda depremzedelere kandil simidi dağıtıldı.

- Adıyaman

Adıyaman'da Miraç Kandili çadır kentlerde düzenlenen programlarla idrak edildi.

adıyaman-22-4

Sümerevler Atletizm Pisti'nde kurulan çadır kentte Bursa İl Müftüsü Yavuz Karabayır ve din görevlilerinin dualar okuduğu programda hayatını kaybeden vatandaşlar için dualar edildi.

- Malatya

Kernek Karagözlüler Camii'ne gelen vatandaşlar kandil dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

deprem-böl-33

Kur'an-ı Kerim okunan programda depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Şeker Fabrikası bölgesinde kurulan çadır kentte de program düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu programda dua edildi.

deprem-bölgesi-11

Mişmiş Park Fuar Alanı'ndaki çadır kentte düzenlenen programda ise Kur'an okundu, dualar edildi.

Çadır kentteki çocuklara oyuncak, depremzede vatandaşlara da kandil simidi dağıtıldı.

- Gaziantep

Depremin etkilediği Nurdağı ve İslahiye ilçesindeki çadır kentlerde düzenlenen Miraç Kandili programlarında Kur'an ve ilahiler okundu, dua edildi.

antep

Nurdağı ilçesinde Miraç Kandili dolayısıyla geçici barınma merkezlerinin bulunduğu bölgedeki Fatih Millet Camii'nde program düzenlendi.

Yatsı namazı öncesi düzenlenen programda depremde hayatını kaybedenler ve "asrın felaketi"nden etkilenenler için dualar edildi. Hayırseverler de kandil simidi ve çocuklara oyuncak dağıttı.

deprem-böl-11

- Şanlıurfa

İnanç turizminin önemli merkezlerinden ve "Peygamberler şehri" olarak da adlandırılan Şanlıurfa'da, Miraç Kandili münasabetiyle vatandaşlar tarihi Balıklıgöl yerleşkesindeki camilerde ibadet etti.

urfa-11-4

Akşam ezanından itibaren camilere akın eden Müslümanlar, namaz kıldı, Kur'an-ı Kerim okudu. Yatsı namazını müteakip Şanlıurfa Müftülüğünce tüm camilerde mevlit okutuldu.

Namazın ardından Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen vatandaşlar için dua edildi.

hatay-11-1

- Hatay

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da, Miraç Kandili dolayısıyla çadır mescitlerde program düzenlendi.

Kentin çeşitli noktalarına kurulan çadır mescitlerde, depremlerde hayatı kaybedenler için dua edildi, Kur'an-ı Kerim okundu.

- Osmaniye

Depremin vurduğu illerden Osmaniye’de Miraç Kandili buruk yaşandı.

osmaniye-11-5

Osmaniye Bülbül Camii’nde akşam namazının ardından vatandaşların yoğun katılımıyla icra edilen programda, depremde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu.

Depremin ikinci gününden beri manevi rehberlik hizmetinde bulunmak üzere 55 din görevlisiyle birlikte Osmaniye’de bulunan Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı burada dua etti.