banner250

banner246

Müftü Aşık'tan Hacda Görev Alacak Personele Tavsiyeler

2018 yılı Hac organizasyonunda görev alacak personelle bir toplantı gerçekleştirildi

Denizli Müftülüğü 29.06.2018, 16:08
Müftü Aşık'tan Hacda Görev Alacak Personele Tavsiyeler

2018 yılında Denizli'den hacca gidecek olan vatandaşlarımıza dini konularda rehberlik yapmak üzere görevlendirilen kafile başkanları, din görevlileri ve bayan irşat görevlileri bilgilendirme toplantısı Denizli İl Müftülüğü toplantı salonunda yapıldı.

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın başkanlığında yapılan toplantı, Denizli’den gidecek olan kafile başkanı, din görevlisi ve bayan irşat görevlilerinden oluşan 36 görevli ile İl Müftü Yardımcıları Hasan Hüseyin Ortanca, Hasan Hüseyin Palabıyık, Talat Özmet ve Hac ve Umre Kısım Şefi Ahmet Arıcı'nın katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, hacı adaylarının ibadetlerini sağlık, güven ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için dikkat edilmesi gereken hususları dile getiren Müftü Aşık,

“Bugün burada Hac organizasyonunda görev alacak siz değerli görevlilerimizle tecrübe paylaşımında bulunmak, bu sayede hac organizasyonda verimliliği artırmak amacıyla toplandık. Diyanet İşleri Başkanlığımız uzun yılların bilgi ve tecrübesiyle tüm hacılarımıza hiçbir ayrım gözetmeden hizmet vermeye devam etmektedir. İster Başkanlığımızın organizesi, isterse özel seyahat acenteleri ile Hacca giden tüm hacılarımıza hac ibadetleri ile ilgili dini bilgi sunmak onların mebrur bir hac yapmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Bu nedenle görevlendirildiğiniz kafilede görevinizi en iyi şekilde yapmak hacılarımıza yardımcı olmak hem dini hem milli bir görevdir. Bu sayede İslamın neşet ettiği mekânlarda hacılarımızı irşad etmek onlara hakkı ve güzelliği tavsiye etmek sabır eğitiminde yardımcı olmak diğerkâmlık ve isar ahlakını öğretmek sorumluluklarımız arasındadır. Kutsal beldelerde olduğumuz süre içerisinde Hacılarımıza hizmet ederek dua almaya vesile olacak işler yapmalıyız.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?