banner250

banner203

Koordinatörler müftülükte toplandı

Denizli’de gençlere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi.

Denizli Müftülüğü 18.02.2019, 23:18
Koordinatörler müftülükte toplandı
© Diyanet Haber

Denizli Pamukkale İlçe Müftülüğü tarafından koordinatör ve okul temsilcileriyle bir toplantı düzenlendi.

Dokuzkavaklar Merkezefendi Erkek Yatılı Kur’an Kursunda gerçekleşen istişare toplantısına İl Müftüsü Mehmet Aşık, Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil, ilçe gençlik koordinatörü ve okul temsilcileri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Nihat Sevil, gençlik koordinatörlüğünün istişare toplantısı nedeniyle bir arada bulunduklarını belirterek “Gençlik koordinatörlüğümüzle beraber okullarda yapılan çalışmaları gözden geçirmek ve istişare etmek amacıyla toplandık. Cenab-ı Allah toplantımızı hayırlara vesile kılsın.” şeklinde konuştu.

Düzenlenen programda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Peygamber Efendimiz'in (s.a.s.) bir hadis-i şerifinde: 'Allah'ın (arşının) gölgesinden başka hiçbir gölgenin olmadığı o günde yedi sınıf insanın Allah'ın (arşının) gölgesinde gölgeleneceğini', haber verir ve hadiste ilk olarak 'adaletli yönetici', ikinci sırada da 'Rabbine ibadetle yetişen genç'i zikrettiğini görüyoruz. Allah Resülü'nün (s.a.s.) bütün gayret ve hedefinin; inançlı, dindar, ahlaklı ve iffetli bir toplum oluşturabilmek olduğunu görüyoruz. Hz. Peygamber'in (s.a.s.) etrafına baktığımızda gençlerin öne çıktığını görürüz. Bunun için gençlere ayrı bir önem ve ihtimam gösterilmesi gerekiyor. Bu açıdan gençlik koordinatörlüğümüzün çalışmalarının daha fazla gencimize ulaştırılması için siz değerli kardeşlerimize çok büyük görevler düşüyor.” ifadelerini kullandı.

Dilek ve temennilerin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesi ile program sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?