banner250

banner246

Denizli’den İlk Hac Kafilesi Gözyaşı ve Dualarla Uğurlandı

Denizli’den Hac vazifesini yerine getirmek için yola çıkacak 1. Kafile Hacı adayları, Üçler Mahallesi Hilal Camii’nde dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı

Denizli Müftülüğü 30.07.2018, 16:44
Denizli’den İlk Hac Kafilesi Gözyaşı ve Dualarla Uğurlandı
© Diyanet Haber

Hilal Camii'nde düzenlenen hacı uğurlama törenine, Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Müftüsü Mehmet Aşık, müftülük personeli, hacı adaylarının yanı sıra yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Tören, Delikliçınar Yeni Cami İmam Hatibi Ömer Uykun’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Din görevlilerinin ilahi dinletisiyle devam etti.

Programda açılış konuşması yapan İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarını tebrik ederek, “Müminler olarak, özlem ve heyecan açısından dolu dolu yaşayacağımız hac ibadeti; kardeşlik, yardımlaşma, hoşgörü, sabır gibi değerlerin ve güzel ahlakın en güzel şekilde sergilendiği bir yolculuk ve ibadettir. Aynı zamanda hac, büyük iman ailesinin bütün fertlerinin bir araya geldiği mahşeri buluşmadır. Bu buluşmada sizler aziz milletimizin temsilcileri olarak oralarda bulunacaksınız. Meşakkatli ve heyecanlı bir ibadet sürecinde sizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Bu vesileyle Hacı adaylarımızın II. Kafilesi 3 Ağustos Cuma günü, III. Kafile ise 4 Ağustos Cumartesi günü yapacağımız tören ile uğurlayacağız” dedi. 

Denizli Valisi Hasan Karahan ise, “Yolculuğunuz mübarek olsun. Kutlu bir yolcuğa çıkıyorsunuz. Denizlimizden ilk hac kafilesini uğurluyoruz. Günahları af edilip, Haccı kabul olunanlardan olmanızı Rabbim’den niyaz ederim” dedi.

İl Müftüsü Mehmet Aşık'ın duası ile hacı adayları ve vatandaşlar arasında duygu dolu anlar yaşandı.

Dua sonrası Müftü Aşık, havaalanına hareket edecek hacı adaylarının otobüslerini ziyaret ederek, mebrur hac temennisinde bulunarak sağ salim ülkelerine dönmeleri niyazında bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?