banner250

banner246

Denizli’de Yaz Kur’an Kursları Açılışında Heyecan

Denizli’de 2018 Yaz Kur’an Kursları açılış programı yapıldı

Denizli Müftülüğü 04.07.2018, 14:44
Denizli’de Yaz Kur’an Kursları Açılışında Heyecan

Programa İl Müftüsü Mehmet Aşık, İl Müftü Yardımcıları Hasan Hüseyin Ortanca, Hasan Hüseyin Palabıyık, Talat Özmet, Pamukkale Müftüsü Nihat Sevil, din görevlileri, öğrenciler ve öğrenci velileri .

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık, okulların tatile girmesiyle birlikte 25 Haziran tarihinde camilerde ve Kur'an kurslarında, 'Yaz Kur'an Kursu' eğitimlerinin verilmeye başlandığını belirtti.

“Çocukların yaz tatillerini yaz Kur'an kurslarına ayırmalarının hayatlarının en büyük kazançlarından biri olduğunu” dile getiren Müftü Aşık, "Siz değerli çocuklarımızın camilerimizi şenlendirmesinden dolayı ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşadık. Camilerimizin çocuk sesi ile çınlaması ve şenlenmesi istikbalimizin daha parlak olacağının işaretidir. Yaz tatilinde; Kur'an-ı Kerim'i, Peygamber Efendimiz’in hayatını ve dini bilgileri öğrenmek hem dünya, hem ahiret mutluluğuna vesile olacaktır. Bu vesileyle sizleri, anne ve babalarınızı tebrik ediyorum." dedi.

Programın sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Müftü Aşık, Öğreticilere, öğrencilere ve katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?