banner250

banner255

Denizli’de “Uluslararası İyilik Ödülleri” programı tanıtıldı

Denizli Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bu sene beşincisi düzenlenen “Uluslararası İyilik Ödülleri” programının tanıtılması amacıyla bir fabrikada çalışanlara yönelik program düzenledi.

Denizli Müftülüğü 11.03.2019, 17:15
Denizli’de “Uluslararası İyilik Ödülleri” programı tanıtıldı
© Diyanet Haber

Denizli Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfınca bu yıl beşinci kez düzenlenen “Uluslararası İyilik Ödülleri” programının tanıtılması amacıyla bir fabrikada program düzenledi.

Programda işçilere hitap eden İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, “Türkiye Diyanet Vakfı, evrensel bir dil olan iyiliğin yaygınlaşması ve iyilik konusunda toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla başlattığı ‘Uluslararası İyilik Ödülleri’ programı kapsamında beşincisi düzenlenen törende iyilik mimarlarını ödüllendirecek.”  ifadelerini kullandı.

“Dünyayı İyilik Değiştirecek” sloganıyla iyiliğin toplumun her alanında yayılmasına vesile olmak için düzenlenen “V. Uluslararası İyilik Ödülleri Töreni”nin tanıtımının yapılarak toplumun bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması gerektiğini belirten Palabıyık konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Herhangi bir maddi veya manevi karşılık, bir çıkar elde etme düşüncesi taşımadan yapılan iyilikler, kişiye kalp huzuru kazandırmasının yanında iyiliğin toplumda yaygınlaşmasına ve hâkim olmasına vesile olur. Yedi kıtada insanlığın hizmetinde olmaya devam eden Türkiye Diyanet Vakfı, yeryüzünde iyiliğin egemen olması için çalışmalar yaparken ‘Dünyayı İyilik Değiştirecek’ sloganıyla farkındalık oluşturmayı ve iyilikleri tanıtmayı kendine amaç edinmektedir. Türkiye'nin ve dünyanın ücra köşelerinde adını ve hikâyesini hiç duymadığımız iyilikleri kamuoyu ile paylaşarak iyiliği yaymayı hedeflemektedir. İyiliğin paylaştıkça çoğalacağı, bir iyiliği duyurmanın, anlatmanın, aktarmanın birçok insanı iyilik yapmaya teşvik edeceği düşüncesinden hareketle ülkemizde ve dünya genelindeki iyilik öncülerine ödül takdim etmek üzere ‘Uluslararası İyilik Ödülleri’ programı ihdas edilmiş ve her 13 Mart tarihinde ödül programı düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Bu vesileyle bu yıl 5’incisi gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası İyilik Ödülleri’ programı, Türkiye Diyanet Vakfının kuruluş yıldönümü olan 13 Mart 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde, saat 19.00’da başlayacak. Ödül programını Diyanet TV ve Diyanet Haber sitesinden canlı olarak izleyebilirsiniz.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?