banner268

banner250

Denizli’de 27 öğrenci uzaktan eğitimle mezun oldu

banner265

Denizli İl ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur’an kurslarında 27 öğrenci, uzaktan eğitim metoduyla eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Denizli Müftülüğü 23.05.2020, 23:36
Denizli’de 27 öğrenci uzaktan eğitimle mezun oldu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından başlatılan uzaktan eğitimlerle mezun olan hafızların sayısı artmaya devam ediyor.

Uzaktan eğitimlerle hafız olanlara her geçen gün yenileri ekleniyor.

Bu kapsamda, Denizli İl ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini sürdüren öğrenciler, salgın nedeniyle hafızlıklarını uzaktan eğitimle tamamladılar.

Geçtiğimiz dönemlerde hafızlık eğitimine başlayan 27 öğrenci, örgün olarak devam ettikleri hafızlık eğitimlerini, koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim metoduyla tamamlayarak mezun oldular.

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık; "Yaşanılan bu süreçte alınan tedbirler kapsamında Kur’an kurslarımızda yüz yüze eğitime ara verildi. Hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerimiz ve hocaları bu süreçte eğitimlerine farklı bir metotla devam ederek, öğrencilerin hıfzlarını tamamlamalarını sağladılar. Uzaktan eğitim metoduyla gerçekleştirilen bu eğitimle birçok öğrencimiz hafızlığını tamamladı. Hafızlıklarını bu süreçte büyük bir azimle tamamlayan öğrencilerimizi, kıymetli velilerini ve onları yetiştiren hocalarını canı gönülden tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Ayşe Hanım 1 yıl önce
Selamünaleyküm, ben öğretmenim, çalışıyorum, hafız olmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla yetişkin kadınlar için hafızlık kursu yok, herhangi bir müftülüğe gidersem bana yardımcı olunur mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?