banner250

banner203

Ailenin korunması ve güçlendirilmesi amaçlanıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen "Temel Aile Bilinci Eğitimi" kapsamında Denizli Müftülüğü Kur’an kursu öğreticilerine yönelik seminer düzenledi.

Denizli Müftülüğü 22.02.2019, 06:40
Ailenin korunması ve güçlendirilmesi amaçlanıyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik sürdürülen proje kapsamında Denizli İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) tarafından Kur’an kursu öğreticilerine yönelik seminer düzenlendi.

“Temel Aile Bilinci Eğitimi” seminerleri kapsamında Uzman Vaiz Hasan Sözer ve ADRB Koordinatörü Vaiz Aliye Arslan tarafından ilçelerde görev yapan personele eğitim verildi. 

Seminerlerin tamamlanmasının ardından düzenlenen sertifika törenine İl Müftü Yardımcısı Hamide Belgrat, Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil ile Merkezefendi İlçe Müftüsü Talat Özmet ve Kur'an kursu öğreticileri katıldı. 

Sertifika töreninde konuşan İl Müftü Yardımcısı Hamide Belgrat, Kur'an-ı Kerim ve sünnet ekseninde aile ile ilgili temel bilgi ve becerilerin kazandırılması, ailenin korunması ve güçlendirilmesi amaçlanarak “Temel Aile Bilinci Eğitim Semineri” düzenlendiğini belirtti ve şöyle devam etti:

“Başkanlığımız, aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin manevi destekle güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bu tür seminer ve aktiviteler vesilesiyle aile ile ilgili farkındalık oluşturmalıyız. Siz değerli öğreticilerimiz toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme ve verdiğiniz nasihatlerin etkilerini gözlemleyebilme imkânına sahipsiniz. Seminerde edindiğiniz bilgileri yaşayarak, kendi ailenizden başlayıp rol model olarak toplumumuza katkı sağlayacağınıza inanıyorum. Cenab-ı Allah, öğrendiğimiz bilgilerle amel etmeyi nasip etsin.”

Program katılımcılara sertifika verilmesiyle son buldu.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?