Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yurt genelindeki camilerde Cuma namazı sonrası mevlid programları düzenlendi.

Ağrı

Ağrı'da Valilik koordinesinde cuma namazı öncesi Ulu Camii'nde yapılan mevlid programında şehitler ve gaziler için dua edildi.

İşgalci İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de hayatını kaybedenler için de duaların edildiği programa, Vali Mustafa Koç, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Yılmaz İpar, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Programın ardından Türk Kızılay tarafından vatandaşlara tatlı, İmam Hatif Anadolu Lisesince çorba ikram edildi.

Ardahan

Ardahan'da ise Salim Dursunoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerince mevlid programı düzenlendi.

Serhat Ulu Camii'nde bir araya gelen öğrenciler, cuma namazı öncesi mevlid okudu, ilahi söyledi.

Cami çıkışında vatandaşlara helva ikram edildi.

Tunceli

Tunceli'de de Moğultay Mahallesi'ndeki Paşalar Camii'nde gerçekleştirilen mevlid programında, Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Programa, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, İl Emniyet Müdürü Hakan Duman, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nuh Köroğlu, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Denizli

Denizli İl Müftülüğü tarafından "Kur'an-ı Kerim Ziyafeti" ve "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yüzlerce Hatm-i Şerif" programı gerçekleştirildi.

Cuma namazı öncesi Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Camii İmam Hatibi Alpcan Çelik, Üsküdar Büyük Çamlıca Camii Müezzin Kayyım Mustafa Alphayta, Üsküdar Büyük Çamlıca Camii Müezzin Kayyım Hüseyin Akbulut katılımcılara Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.

denizli-kur'an-ziyafeti-11

Din görevlilerinin okuduğu yüzlerce hatm-i şerif'in duasını İl Müftüsü Abdullah Pamuklu yaptı.

denizli-kur'an-ziyafeti-33