banner250

banner246

Çankırı’da Mevlid-i Nebi sevinci

Çankırı Müftülüğünce 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle “Peygamberimiz ve Aile” bir konferans düzenlendi.

Çankırı Müftülüğü 26.11.2019, 21:38
Çankırı’da Mevlid-i Nebi sevinci
© Diyanet Haber

Murad-I Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinlik, Mehmet Akif Ersoy Camii İmam Hatibi İlhami Karadere tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan il müftüsü Bürhan Keleş, “Diyanet İşleri Başkanlığımız Mevlid-i Nebi Haftası’nın temasını ‘Peygamberimiz ve Aile’ olarak belirledi. Buradaki topluluk bir ailenin ya babası, ya annesi veya ailenin göz aydınlığı olan çocuğu. Kıyamet gününü kadar bir daha peygamber gelmeyeceğine göre insanlık ailesinin mutluluğu ve huzuru için peygamber ailesinde aradığımız her şey mevcut.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basılı Yayınlar Daire Başkanı Bünyamin Kahraman ise imam hatipli öğrencilere verdiği konferansta, “Siz emanet sahibisiniz, onu ileri götürmek zorundasınız. Planlarınız idealleriniz var.  Bunun için çok çalışıp emek vermelisiniz.  Bu arada kulluk görevleriniz de ihmal etmemelisiniz.” dedi.

İstiklâl Savaşında düşmana karşı direncimizi artıran gücün Kur’an-ı Kerim’e ve Peygamber Efendimizin sünnetlerine bağlılık ile güçlü aile yapımız olduğunu, bunun düşman tarafından görüldüğüne işaret eden Kahraman, “ Anne –babanıza saygı gösterip onlarla bilginizi paylaşın. Hedefe ulaşmak için çalışın. Çalışırken yorulduğunuzda dinlenmek için nefes alıp namaz molası verin, dua edin.” diye konuştu.

Kahraman öğrencilerden arkadaşlarına güvenmelerini, dar zamanda onları yanlarında bulacaklarından kıymetini bilmelerini, birbirlerini kollamalarını istedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?