banner297

banner319

“Etkin ve Verimli Din Hizmetleri Sunumu”

banner265

Bolu’da Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in katılımıyla bir konferans düzenlendi.

Bolu Müftülüğü 19.12.2018, 15:40
“Etkin ve Verimli Din Hizmetleri Sunumu”
© Diyanet Haber

Bolu İl Müftülüğü tarafından düzenlenen konferans öğleden önce cami görevlileri öğleden sonra ise Kur’an kursu öğreticilerinin katılımıyla iki oturum şeklinde gerçekleşti. 

Programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, İl Müftüsü Orhan Genç, Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuzyılmaz, ilçe müftüleri, müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.

Konferansta “Etkin ve Verimli Din Hizmetleri Sunumu” başlığı altında din görevlilerine seslenen Dr. Burhan İşliyen: “Kıymetli arkadaşlar, sizler, herkese nasip olmayacak görevler icra ediyorsunuz. Sizler, bulunduğunuz yerlerde halka ve öğrencilerinize mutlaka ilgi göstermeli, onlarla çok iyi diyalog kurmalı ve İslam dinini en güzel yönleriyle anlatmalısınız. Sizler giyim kuşamınızla, hal, hareket ve davranışlarınızla çevrenize iyi örnek olmalısınız. Kur’an-ı Kerim'deki emir ve yasakları, Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hadislerini ve yaşantısını en güzel şekilde onlara öğretmek zorundasınız.” ifadelerini kullandı.

Konferansın ardından Bolu’da bir dizi temaslarda bulunan Dr. İşliyen, Bölge Yatılı Kur’an Kursu, Sandallar Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu ve Borazanlar Yatılı Kız Kur’an Kursunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve yöneticilerden bilgi aldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)