banner297

banner319

Bolu’da minikler Kur’an okumayı öğrendi

banner265

Bolu İl Müftülüğüne bağlı Sandallar 4-6 Yaş Kur’an Kursunda eğitim gören minik öğrenciler, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Bolu Müftülüğü 15.01.2022, 20:40
Bolu’da minikler Kur’an okumayı öğrendi
© DİHA

Bolu Müftülüğüne bağlı Sandallar 4-6 Yaş Kur'an Kursu’nda eğitim gören ve Kur'an'a geçen 29 minik öğrenciler için "Kur'an-ı Kerim'i Okumaya Geçiş Programı" düzenlendi.

Programda öğrenciler Kur’an-ı Kerim okudu, ilahiler söyledi.

Minikleri tebrik eden İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, “Bizim geleceğimiz, ümidimiz ve istikbalimiz olan evlatlarımıza karşı sorumluluklarımız var. Gayemiz geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı dini değerlerimizle beraber güzel ahlak ve vatan-millet sevgisiyle yetiştirmektir. Onların dinine ve diyanetine sahip bir birey olmaları için gayret gösteriyoruz. Burada ailelere de büyük görevler düşmektedir. Sizler evlatlarınızın geleceğini düşünerek Allah ve Peygamber sevgisini küçük yaşta öğrenmeleri için 4-6 yaş kursumuza gönderdiniz. Bu gün itibariyle 29 evladımız Kur’an’a geçti. Onların yaşadığı heyecanı ve mutluluğu bizde hissediyoruz. Çocuklarınızın bu mutlu gününde sizlerin çok büyük payı var. Bu amaca hizmet eden 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımızın şehrimizde çoğalması bizi memnun etmektedir. Her başarı gayretle olur. İşte bu noktada da öğrencilerimizin bu zamana gelinceye kadar gayret gösteren anne babalara, kurs yöneticilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Program çocuklara hediye verilmesi ile sona erdi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)