Ardahan İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ardahan Şubesi ev sahipliğinde Eğitime Destek Platformu (EDEP) toplantısı gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda, bölgede eğitim seviyesini yükseltme adına yapılması gereken çalışma ve faaliyetler değerlendirildi.

Toplantıda yaptığı değerlendirmede; eğitimin toplumların gelişmesinde, aydınlanmasında ve yeniliklere ayak uydurulmasında oldukça önemli yer tuttuğunu söyleyen Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, eğitim seviyesini yükseltmek için üzerine sorumluluk düşen tüm kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının gayret göstermesi, gelişime açık yeni projeler geliştirmesi gerektiğini kaydetti.

Toplantıda konuşan TDV Genel Müdürü İzani Turan ise yapılacak projelere maddi ve manevi destekçi olacaklarını ifade etti. Koordinasyon Kurulu Toplantısı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

Serhat Ulu Camii Gençlik Merkezinde gerçekleşen toplantıya, Ardahan İl Müftüsü Adem Karadeniz, Erzurum İl Müftüsü Dr. Rüstem Can, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Bülent Çakmak, öğretim üyeleri, ilçe müftüleri, şube ve okul müdürleri ile STK temsilcileri katıldı.

Editör: Ömer Ceylan