banner250

banner203

“Zihnimizdeki engelleri kaldıralım”

Aksaray Müftülüğü Ocak ayı personel toplantısına katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ömer Aydın, tecrübe ve bilgi paylaşımında bulundu.

Aksaray Müftülüğü 21.01.2019, 17:38
“Zihnimizdeki engelleri kaldıralım”
© Diyanet Haber

Aksaray Müftülüğü II. Kılıçarslan Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda din görevlilerine hitap eden Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ömer Aydın "Engellilere Sunulan Din Hizmetleri" konulu sunum yaptı.

Din görevlileri ile tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunan Aydın şunları kaydetti:

 “Rabbim bizlere böyle bir görev nasip etmiş. Bunun hakkını verebilme noktasında bir gayretin içerisindeyiz. En çok önem verdiğimiz alanlardan birisi engellilik konusu. Engellilik konusunda en büyük, en önemli şey ne derseniz; “zihinsel engellilik”. Zihinsel engelli derken otizm veya down sendromlu olanları kasetmiyorum. Kendi zihnimize koyduğumuz engelden bahsediyorum. Doğru iletişim kurabilmek ve gönüllere dokunabilmek için öncelikle bu zihinsel engeller aşılmalıdır. Başkanlığımız bu bağlamda hali hazırda 100’den fazla işaret diliyle anlatımlı videolar hazırlamıştır. İmanı anlatan, Allah’ı anlatan, Peygamberi anlatan. Yine görme engelliler için elif-ba’dan tutun Peygamber hayatına kadar, mealden, hadislerden, çocuk kitaplarına ve dergilerine kadar braille alfabesi ile yazılmış eserlerimiz var.”

Aydın, din görevlilerine engellilere sunacakları din hizmetlerine dair önerilerde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Toplantı sonunda Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal, Başkalık Müşaviri Ömer Aydın'a çiçek takdiminde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)