banner258

banner250

İlim ve medeniyetin yolu İslam’dır

Nuray Kaya İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal'ı ziyaret etti.

Aksaray Müftülüğü 03.12.2018, 00:27
İlim ve medeniyetin yolu İslam’dır
© Diyanet Haber

İl Müftülüğü Somuncu Baba Sohbet Salonunda öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Cemalettin Bal, öğrencilerle sohbet ederek onların sorularını cevapladı.

İmam Hatip okullarının önemine değinen Müftü Cemalettin Bal: "Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Bizim millet olarak dinini bilen, İslam’ı yaşayan, vatanını ve milletini seven sizin gibi gençlere ihtiyacımız var.

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) hayatını kendine rehber ederek yaşayan bir gençliğin önünde hiçbir engel duramaz. Medeniyete ve ilme sahip olmanın yolu İslam’dan geçer! Nitekim bulundukları zaman içerisinde İslam'ın ilk yıllarında genç sahabelerin karşılaştıkları sıkıntı ve zorlukları aşmalarındaki en önemli etken; kalplerindeki iman, İslam teslimiyeti ve Peygamber sevgisi, muhabbetidir." dedi. 

Çeşitli ikramların yapıldığı sohbetin devamında, Nuray Kaya İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Anaz ve beraberindeki öğretmen ve öğrenciler, İl Müftüsü Cemalettin Bal'a çiçek vererek Mevlid-i Nebi Haftasını tebrik etti. 

Ziyaretin sonunda İl Müftüsü Cemalettin Bal, Diyanet İşleri Başkanlığınca haftaya özel hazırlanan “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı kitabı öğretmen ve öğrencilere hediye etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?