banner203

banner218

Umre seminerleri sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019-2020 Umre Organizasyonu ile umre vazifesini ifa etmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik seminerler ülke genelinde devam ediyor.

Ağrı Müftülüğü 07.11.2019, 22:43
Umre seminerleri sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019-2020 Umre Organizasyonu ile umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik seminerler, 81 il müftülüğü koordinesinde ülke genelinde sürüyor.

Van İl Müftülüğü Umre Semineri düzenledi

Bu kapsamda Ekim ve Kasım aylarında Van’dan umre ibadetini ifa etmek amacıyla kutsal topraklara gidecek vatandaşlar için seminer düzenlendi.

Van İl Müftülüğünde düzenlenen seminerde, İl Müftüsü Ömer Keskin, İl Müftü yardımcıları Sebahattin Kesti ve Melike Seyitoğlu Özkan ile Hac ve Umre Şube Müdürü Mahmut Çakır tarafından eğitim verildi.

Vatandaşların umre ibadetlerini sağlık, güvenlik ve huzur içerisinde, usulüne uygun ve bilinçli bir şekilde yerine getirebilmeleri, umre ibadetini manevi bir yenilenme fırsatı olarak değerlendirebilmeleri amacıyla düzenlenen seminerde umrecilere genel ve idari konularla ilgili de bilgi verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner220
Yorumlar (0)