banner250

Ağrı’da Ayasofya coşkusu

Danıştay kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii için il ve ilçe müftülüklerince düzenlenen programlarda Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Ağrı Müftülüğü 14.07.2020, 13:57
Ağrı’da Ayasofya coşkusu
© Diyanet Haber

Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılması kararını sevinçle karşılayan Doğubayazıtlı vatandaşlar, Ahmed-i Hani Türbesi'nde sabah namazında buluştular.

Doğubayazıt İlçe Müftülüğünce "medeniyetler geçidi" olarak nitelendirilen tarihi Ahmed-i Hani Türbesi'nde düzenlenen sabah namazı buluşmasında, Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden cami olarak ibadete açılması dolayısıyla Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Türbe Camii'nde kılınan namaz öncesinde cemaate hitap eden ve Ayasofya'nın tarihi hakkında bilgiler veren İlçe Müftüsü Adem Özdemir, "Fatih'in yadigarı, ecdadımızın bize mirası Ayasofya, şükürler olsun 86 yıl sonra tekrar cami olarak ibadete açıldı. Biz de bunun şükrünü ifa edebilmek için bölgenin en önemli İslam alimlerinden Ahmed-i Hani ve Peygamber torunlarının kabirlerinin bulunduğu bu mübarek mekanda düzenlediğimiz sabah namazı etkinliğinde bir araya geldik. Huzurda sevincimizi yaşadık. Rabbim sevincimizi, kardeşliğimizi, birliğimizi ve dirliğimizi daim kılsın." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?