banner324

banner319

Ağrı'da 'Kurban Bağış Standı' açıldı

banner265

Ağrı İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesi iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla, "Kurban Bağış ve Tanıtım Standı" açıldı.

Ağrı Müftülüğü 17.06.2022, 10:56
Ağrı'da 'Kurban Bağış Standı' açıldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na il ve ilçe müftülüklerinin desteği devam ediyor.

Bu kapsamda çalışmalar yürüten Ağrı İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesi, vatandaşların kurban bağışlarını rahatlıkla yapabilmeleri amacıyla "Kurban Bağış Standı" açtı.

Cumhuriyet Caddesi'nde kurulan standı ziyaret eden İl Müftüsü Celal Büyük,  hayırseverler ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü vazifesini görmeyi hedeflediklerini belirterek, "Vekalet yoluyla alınan kurbanlar, alanında uzman kişiler tarafından kesiliyor ve ilgili bölgelerde bunların dağıtımı yapılıyor. Hem yurt içindeki ihtiyaç sahiplerimizin bir nebze olsun bayram sevinci yaşamalarına katkı sağlıyor hem de özellikle dünyanın farklı bölgelerinde seneden seneye kurban eti gören Müslümanların ve diğer insanların böylece ihtiyaçları giderilmiş oluyor. Özellikle yurt dışı ayağı çok önemlidir. Faaliyetin mottosu 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş.' Aslında bir yakınlaşmaya vesile oluyor. Bir yıl boyunca kurban etine hasret insanlara biz bu vesileyle devletimizin ve buradaki insanlarımızın merhametini götürmüş oluyoruz. Ağrılı vatandaşlarımızı bu güzel faaliyete davet ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)