Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde yarıyıl tatilinde çocuklara cami ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla Yakutiye İlçe Müftülüğü, "Haydi Çocuklar Camiye" isimli projeyi hayata geçirdi.

Yakutiye İlçe Müftülüğü tarafından 3.düzenlenen proje kapsamında yarıyıl tatilinde camiye gelen çocuklar, tatil süresince namaz surelerini ve duaları öğrendi.

Çevrimiçi programlara da katılan çocuklar, tarihi Lalapaşa Camii’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Yakutiye Cami Çocuk Ödül 33

Ödül takdim töreninde konuşan Yakutiye İlçe Müftüsü Selim Şahin, "Sevgili çocuklar ve onların kıymetleri anne ve babaları, projemiz ilk ve ortaokula giden çocuklara namaz kılmayı sevdirmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza öncelikle yaratıcının sevgisini ve hoşnutluğunu kazandırma bilinci oluşturarak sevgi, merhamet ve güven duygularını geliştirmeyi amaçlamaktır. Projeye gösterdiğiniz ilgi için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Camilerimiz sizlerin sesiyle güzelleşiyor. Hz. Peygamberin ‘Kalbi mescitlere bağlı olan kimse, Allah'ın arşının gölgesinden başka hiç bir gölgenin olmayacağı kıyamet gününde onun gölgesinde gölgelenecek yedi sınıf insandan biri olacaktır.’ müjdesini sakın unutmayın. Bu vesileyle dinine, vatanına, bayrağına bağlı nesiller inşa etmek için ulaşılmadık genç bırakmamak için çalışan, gayret sarf eden din görevlilerimize teşekkür ediyorum. Bizler biliyoruz ki Muhammed İkbalin’in dediği gibi ‘Ey basiretli insan! Bir milletin sermayesi para, gümüş, kumaş ve altın değildir. Onun asıl sermayesi imanlı, sıhhatli, dinç ve kudretli dimağlara sahip, çok çalışkan, cevval ve çevik evlatlarıdır.’ Bunun için de 'Gençliğe Değer' sloganıyla geleceğimiz olan gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yakutiye Cami Çocuk Ödül 11

Projeye dair bilgilendirmede bulunan Proje Koordinatörü Din Hizmetleri Uzmanı Samet Berberoğlu ise "Bu yıl da yarıyıl tatilinde 'Haydi Çocuklar Camiye' çağrısında bulunduk ve çocuklarımız çağrımıza kulak vererek camilerimizi doldurdu. Çocuklarımızla zemheride camilerimiz çiçeklendi. 400 öğrencimizin yer aldığı proje kapsamında yapılan yarışma ve değerlendirmeler sonucunda bugün; 400 öğrencimiz İlçe Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Yakutiye Şubemizin katkılarıyla ödüllendirildi." dedi.

Yakutiye Cami Çocuk Ödül 55

Program ödül takdimi ve yapılan ikramların ardından sona erdi.

Yakutiye Cami Çocuk Ödül 66