Gökçeada İlçe Müftülüğünce düzenlenen ve 32 grup, 75 öğrencinin katılımıyla "Her ay bir görev yap, sürpriz hediyeyi kap!" sloganıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen "Vav Kuşağı Yarışması" kapsamında birinci ay görevini yerine getiren öğrencilere ödülleri verildi.

"Filistinli mazlumlarının yanında olduğunu gösteren bir video hazırla" başlıklı Ocak ayı görevinin tamamlanmasıyla birlikte TDV Gönüllüsü hayırsever bir vatandaşın destekleriyle alınan kulaklık hediyeleri İlçe Müftüsü Celal Atasoy, koordinatör din görevlileri, öğrenciler ve ailelerin katılımlarıyla düzenlenen programla yarışmacılara verildi.

Çanakkale Cami Cocuk Ödül 22

Gökçeada Fatih Camii’nde gerçekleştirilen programda konuşan İlçe Müftüsü Atasoy, yarışmacılara Filistin temalı görevlerini tamamlamaları ve Filistin konusundaki duyarlılıklarını, hazırladıkları videolar ile başarılı bir şekilde yansıtmaları dolayısıyla teşekkür ederek, Şubat ayı görevini açıkladı.

Yarışmacılar Şubat ayında "Peygamberimizin bir hadisini hayatında uygula" şeklindeki görevlerini ay sonuna kadar tamamlayacak.

29 Mayıs İstanbul’un Fetih yıl dönümünde düzenlenecek olan final programı ile nihayete erecek olan yarışma, öğrencilerin milli ve manevi duygularının gelişimi ve sanatsal kabiliyetlerini artırmaya yönelik verilen aylık görevler ile devam edecek.