Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlatılan vekaletle kurban organizasyonuna destek olan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesine verdi.

Screenshot 3

Vali Baydaş’ı makamında ziyaret eden İl Müftüsü ve TDV Rize Şube Başkanı Naci Çakmakçı, vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgi verdi.

Kurban Bayramının yardımlaşmanın, sevginin ve hoşgörünün ön plana çıktığı bir gün olduğunu belirten Vali Baydaş, "Diyanet İşleri Başkanlığımız Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla her yıl 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' kampanyası düzenleyerek ihtiyacı olan insanlara kurban dağıtımı konusunda önemli bir çalışmayı gerçekleştirip İslam’ın kardeşliğini yüreklere taşımaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığımız gerek yurt içi gerekse de yurt dışında kurbanlarını bağışlamak isteyen vatandaşlarımızın bağışlarını alıyor. Tüm vatandaşlarımızı Türkiye Diyanet Vakfına bağış yapmaları konusunda davette bulunuyor, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum." dedi.

TDV adına Vali Baydaş’ın kurban vekaletini kabul eden İl Müftüsü Çakmakçı, Vali Baydaş’a teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.