banner331

banner319

İyiliğin habercileri çevrimiçi buluştu

Diyanet Haber Koordinatörlüğü, 81 ilde "Diyanet Haber Temsilcisi" olarak görev yapan personele yönelik, "Çevrimiçi İstişare Toplantısı" düzenledi.

Teşkilat Haberleri 03.08.2021, 17:32
İyiliğin habercileri çevrimiçi buluştu
© Diyanet Haber

Diyanet Haber Koordinatörlüğü; haber akışını hızlandırmak, alanda görev alan personelin gelişimine katkıda bulunmak ve "İyiliğin Habercisi" Diyanet Haber sitesinde kaliteli haberleri takipçileri ile buluşturmak amacıyla, 81 ilde "Diyanet Haber Temsilcisi" olarak görev yapan personele yönelik, "Çevrimiçi İstişare Toplantısı" düzenledi.

Diyanet Haber Editörü Ramazan Arslantaş'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mustafa Irmaklı konuşmacı olarak katıldı.

"İletişim Çağında İyilik Mücadelesi" konulu bir sunum gerçekleştiren Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Irmaklı, iyilik mücadelesinin, insanın varoluş gayesi olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

"İletişim çağında iyiliğin mücadelesinin yapılmasını önemsiyoruz. Bizim derdimiz var. Öyle ki İslam'ın barış ve esenlik mesajlarını tüm insanlığa ulaştırmak istiyoruz. Bizler bugün İslam'ın güzelliklerini paylaşma gücüne sahibiz. Peygamberlerin gücü vahiydi, bizlerin ise en büyük imkanımız sözümüz ve klavyemizdir. Unutmayalım ki yeryüzüne iyiliği taşıyacak olan Müslümanlardır."

- Amacımız şöhret olmak değil iyiliği yaymak

Bu çağın mücadelesinin dijital mücadeleler olduğunu vurgulayan Irmaklı, "Yumuşak ve etkili bir söz, silahtan çok daha etkilidir. Amacımız sosyal medyada popüler veya şöhret olmak değil insanlara faydalı olmaktır. Bugün umudunu kaybetmek üzere olan bir insanlıkla karşı karşıyayız. İnsanların iyi şeylerin olduğunu görmeye, bilmeye ihtiyacı var. İnsanlığın umudu adına iyiliğin temsilcileri, ifsat edenlerden daha çok çalışmak zorundadır." diye konuştu.

Dijital mecrada habercilik yapan Diyanet Haber'in önemine değinen Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri ve Diyanet Haber Koordinatörü Adil Elzerey, Diyanet Haber'in Diyanet İşleri Başkalığının görünür olmasını sağlayan bir haber mecrası olduğunu dile getirdi.

"Haber Yazma Teknikleri" ve "İnternet Haberciliği" konulu sunumlar gerçekleştiren Diyanet Haber Editörü Ramazan Arslantaş ise "İyiliğin habercisi olmaya ve iyilik için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Ardından 81 ilde Diyanet Haber Koordinatörü olarak görev yapan personel söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantı; illerde karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ve karşılıklı görüş alışverişiyle tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)