Türkiye'de ve 149 ülkede "Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar" sloganıyla insani yardım faaliyeti gerçekleştiren Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Şanlıurfa'da 17 binden fazla kişiye ulaştı.

Şanlıurfa'da 7’den 70’e herkesin hayırda yarıştığını belirten İl Müftüsü ve TDV Şanlıurfa Şubesi Başkanı Ramazan Tolan, "Şanlıurfa il genelinde toplam 1378 hisse kurban bağışları yapıldı. Kesilen kurbanlarla 8 bin 200 aileye et desteğinde bulunuldu. Kent genelinde 3 bin 500 aileye de gıda, giyim ve nakdi yardım yapıldı. 2022-2023 yeni eğitim ve öğretim yılı kapsamında öğrencilere kırtasiye desteğinde de bulunuldu. 2 bini aşkın öğrenciye hem nakdi hem de kırtasiye yardımı yapıldı. Sınır ötesine de yardımlar gerçekleştirildi. Resulayn ve Tel Abyad kentlerinde 1100 hisse kurban kesilerek, 6 bin 600 aileye ulaştırıldı. 350 yetime gıda, bot, mont ve hijyen malzemesi desteği verildi. 227 aileye de kömür yardımı gerçekleştirildi. Ülkede ibadete el verişli olmayan camilerin hizmet verebilmesi için ise, çalışmalar başlatıldı. Halısı olmayan camilere,  2 bin 243 metre kare halı dağıtıldı. Isınması olmayan camilerin ısınma sisteminin devreye girilmesi için destek verildi." dedi.

urfa-tdv-11

Hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında en güzel şekilde köprü görevi gördüklerini ifade eden Müftü Tolan, "Türkiye Diyanet Vakfı, Şanlıurfa Şubemiz olarak 2022 yılında elimizden geldiği kadar muhtaç olan kardeşlerimize yardımda bulunmak bir nebze de olsun destek sağlamak amacıyla durumu iyi olan hayırsever kardeşlerimizle muhtaç durumda olan kardeşlerimiz arasında köprü olmaya çalıştık. Elimizden geldiği kadar arkadaşlar ve hayırseverlerle gayret ettik. 2023 yılında da gerek Şanlıurfa'da olsun, gerekse sınırın ötesi olsun, kardeşlerimizin ihtiyacı maalesef devam ediyor. Hayırsever kardeşlerimizin yardımlarını bekliyoruz. Bizler en güzel şekilde aracı olmaya çalışacağız." diye konuştu.