Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından finanse edilen kırtasiye malzemesi ve okul üniformaları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıldı.

2023.09.07 Türkiye Diyanet Vakfının Desteğiyle Gazzeli Öğrencilere Okul Malzemeleri Dağıtıldı (7)

"Okula dönüş projesi" temasıyla düzenlenen faaliyette, kırtasiye ve okul üniformasının yer aldığı okul çantalarının dağıtımı sivil toplum kuruluşu Selam Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği tarafından gerçekleştirildi.

2023.09.07 Türkiye Diyanet Vakfının Desteğiyle Gazzeli Öğrencilere Okul Malzemeleri Dağıtıldı (2)

Dernek Müdürü Ömer Said, yaptığı açıklamada, "Türkiye Diyanet Vakfı'nın desteğiyle öğrencilere kıyafet projesi kapsamında kırtasiye malzemesi, çanta ve okul üniforması dağıtıldı." dedi.

2023.09.07 Türkiye Diyanet Vakfının Desteğiyle Gazzeli Öğrencilere Okul Malzemeleri Dağıtıldı (3)

Said, proje kapsamında yardımların Eğitim Bakanlığıyla koordineli şekilde Gazze Şeridi'ndeki 5 ilde bini aşkın yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenciye dağıtılmasının hedeflendiğini belirtti.

2023.09.07 Türkiye Diyanet Vakfının Desteğiyle Gazzeli Öğrencilere Okul Malzemeleri Dağıtıldı (6)

Bu yardımların Filistin halkının kararlı duruşunu destekleyeceğini belirten Said, Türk halkı ve hükümeti ile TDV'nin asil konumlarından övgüyle söz etti.

Derneğin Yönetim Komitesi Başkanı Yakub Süleyman ise, "TDV, başta Gazze Şeridi olmak üzere dünyanın her yerindeki yetim ve yoksul öğrencilere yardım elini uzatıyor, destek oluyor." ifadelerini kullandı.

2023.09.07 Türkiye Diyanet Vakfının Desteğiyle Gazzeli Öğrencilere Okul Malzemeleri Dağıtıldı (4)

Süleyman, Selam Derneği'nin, bu sene Gazze'deki ihtiyaç sahibi Filistinlilere destek olmak amacıyla, kurban eti ve mali destek de dahil olmak üzere TDV'nin finanse ettiği projeleri hayata geçirdiğini aktardı.

TDV'nin, eğitim başta olmak üzere destek vermekten çekinmediğini kaydeden Süleyman, Türk halkının, hükümetinin ve kurumlarının, Filistinlilerin kararlılığını desteklemedeki rolünü takdir etti.

2023.09.07 Türkiye Diyanet Vakfının Desteğiyle Gazzeli Öğrencilere Okul Malzemeleri Dağıtıldı (1)

İşgalci İsrail, yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni 2006'dan bu yana hava, kara ve denizden abluka altında tutuyor.

2023.09.07 Türkiye Diyanet Vakfının Desteğiyle Gazzeli Öğrencilere Okul Malzemeleri Dağıtıldı (8)

Kaynak: AA