Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) koordinesinde ilçedeki tüm 4-6 yaş kurs velilerine yönelik planlanan seminerlerin ilki Yayla Camii Kız Kur'an Kursunda gerçekleştirildi.

Seminerde İlçe Vaizi Saime Şener ve Uzman Psikolog Rukiye Akdeniz ile ADRB İlçe Koordinatörü Vaiz Pakize Yetimova velilerle bir araya geldi.

- "Şiddet içermeyen yaklaşım problem çözme becerilerini ve akademik başarısını arttıracaktır"

ADRB tanıtım ve faaliyetleri hakkında sunum yapan İlçe Vaizi Şener'den sonra Psıkolog Akdeniz, "Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Yolları" başlıklı bir sunum yaparak "Anne babanın çocuk ve ergende davranış problemlerinin oluşmasını engelleyecek ya da var olan davranış problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olacak olumlu ve şiddet içermeyen yaklaşımları, çocuğun kendine güvenini, toplum merkezli davranışlarını, problem çözme becerilerini ve akademik başarısını arttıracaktır.” dedi.

- "Babaların da seminerlere katılmasını istiyoruz"

Seminerde konuşan Vaiz Yetimova ise "2021 yılında başlattığımız aile içinde farkındalık eğitimlerimiz artarak devam ediyor. En çok ümit ettiğimiz hususlardan biri bu eğitimleri babalara da ulaştırabilmektir. Babaların katılımını sağlamak için her türlü fiziki ortamı da sağlamaya hazırız." diyerek 2023 yılı içerisinde "Hafız Veli Seminerleri"nin başlayacağını belirtti.

Sultangazi Müftülüğü 4-6 Yaş Koordinatörü Nurgül Yaşar Kızılboğa da "Bu seminerlerle aile içerisinde çocuklarla yaşanan sorunların uzmanların desteğiyle hasarsız bir şekilde çözülebileceğini gördük. Ayrıca önümüzdeki günlerde diğer 4-6 yaş annelerini de bu eğitime alarak birçok sorunu başlamadan çözmeye yardımcı olmak istiyoruz." diye konuştu.

Katılımcı Veliler İlçe Müftülüğüne teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade etti. Seminer, soru cevap bölümü ile sona erdi.

Sultangazi Sosyal Hizmet Merkezi iş birliğiyle ilçe genelinde dönem boyunca devam edecek seminerlerin "Hayatın İlk Çeyreği (0-18 Yaş Gelişimi) ve Davranış Problemleri ile Başa Çıkma Yolları" başlıklarıyla işleneceği belirtildi.