Diyanet Akademisi Başkanlığı Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezinde yaklaşık 33 ay süren eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olan 18 yerli, 16 misafir toplam 34 kursiyer için Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda mezuniyet töreni düzenlendi.

Törene Konya Valisi Vahdettin Özkan, Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, İhtisas ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Eşref Görgülü, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, Konya Dini İhtisas Merkezi Müdürü Salih Doğan, Konya Vergi Dairesi Başkanı Recep Bora, ilçe müftüleri, eğitim görevlileri ve davetliler katıldı.

32. dönem kursiyeri Yasin Kaçar'ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Ceyhan’ın açılış ve selamlama konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge ve Konya Valisi Vahdettin Özkan günün anlam ve önemine binaen konuştu.

Tören, 32. Dönem kursiyerleri adına dönem birincisi Ömer Arslan ve misafir kursiyerler adına dönem birincisi Rahmot Ullah’ın konuşmalarıyla devam etti.

Akabinde Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz davetlilere hitap etti.

Program, Eğitim Görevlisi Süleyman Ömür ve 34. dönem misafir Kazak kursiyerlerin musiki dinletisi, mezun olan kursiyerlere belge ve hediye takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.