Hayırsever İş İnsanı Faruk Kaymaz ile Hacı Abbas Deniz’in girişimleriyle yaptırılan Hacı Halil Kaymaz Camii ile Hacı Abbas Deniz Camii için açılış töreni düzenlendi.

Şanlıurfalı iş insanı Faruk Kaymaz'ın Karaköprü ilçesine bağlı Atakent Mahallesinde ailesi adına yaptırdığı Hacı Halil Kaymaz Camii'nin açılışına Şanlıurfa İl Müftü yardımcıları Dr. Abdülhamit Turgut, Osman Ekşioğlu, Karaköprü İlçe Müftüsü Mehmet Koç ve çok sayıda vatandaşın katıldı.

urfa-cami-açılış-33

Açılış programında konuşan Karaköprü İlçe Müftüsü Mehmet Koç, "Allah’ın evlerini ancak O’na iman edenler inşa ederler, böylesine güzel bir eseri, manevi hizmetlerin en güzeli olan bu camiyi İlçemize kazandıran hayırsever kardeşimiz Faruk Kaymaz'a teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı hizmetlerde daim olabilmeyi Yüce Rabbimden niyaz ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Şanlıurfa İl Müftü Yardımcısı Osman Ekşioğlu'nun yaptığı dua ile Hacı Halil Kaymaz Camii'nin açılışı gerçekleştirildi.

urfa-cami-açılış-22

- Ceylanpınar

Öte yandan hayırsever iş insanı Hacı Abbas Deniz tarafından yaptırılan Hacı Abbas Deniz Camii için de açılış töreni düzenlendi.

Konuşmaların ardından Ceylanpınar İlçe Müftüsü Süleyman Sinan Fakıbaba tarafından yapılan dua ile cami ibadete açıldı.

Açılışın ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Toplamda 500 metrekare alan üzerine inşa edilen camide 800 kişi aynı anda ibadet edebilecek.