Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen "2024 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı" tüm yurtta devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen komisyonlar tarafından sözlü/mülakat şeklinde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nın yapıldığı illerden biri de Şanlıurfa oldu.

Sözlü/mülakat şeklinde gerçekleştirilen hafızlık sınavına müracaat eden hafız adayları, 70 ve üzeri puan almaları halinde başarılı sayılarak hafızlık belgesi almaya hak kazanacak.

Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman il ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur'an kursları ile kendi imkanlarıyla hafızlığı tamamlayan toplam 117 hafız adayı, hafızlık belgesi almak için Şanlıurfa İl Müftülüğü bünyesinde yapılan sınavda ter döktü.

Şanlıurfa’da Hafızlık Tespit Sınavı Yapıldı1Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından merkezi illerde gerçekleştirilmesi planlanan 2024 yılı 2. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı, Gaziantep Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin komisyon başkanlığında Vaizler Mahmut Öztaş ve Hacire Öncü katılımıyla Şanlıurfa İl Müftülüğünde gerçekleşti.

Sözlü olarak gerçekleştirilen hafızlık sınavına Şanlıurfa, Adıyaman ve Mardin’den müracaat eden 70 erkek ve 47 kız hafız adayı öğrenciler arasında yapılan sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılarak hafızlık belgesi almaya hak kazanacak.

Diğer yandan sınavda başarılı olanların "hafızlık belgeleri" eğitim gördükleri Kur'an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkanlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılanların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.

1 Haziran’da başlayan sınav Cuma gününe kadar devam edecek.