Sakarya Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen iftar programında Vali Yaşar Karadeniz başta olmak üzere İl protokolü, Sakarya Müftülüğü personeli ile engelli vatandaşlar ve aileleri bir araya geldi.

İl Müftü Yardımcısı Burhan Bilgin’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda yüzlerce engelli birey iftar sevincini paylaştı.

İftar yemeği sonrası emekli İl  Müftü Yardımcısı Mustafa Nurgün’ün yaptığı dua sonrası katılımcılara hitap eden Sakarya Müftüsü Mehmet Aşık, "Siz özel misafirlerimizle birçok programda buluştuğumuz gibi bugünde bizleri iftar sofrasında buluşturan Rabbimize şükürler olsun." dedi.

"Her birey bir engelli adayıdır"

Müftü Aşık, "Bizler de birer engelli adayıyız, yarın ne olacağını bilmiyoruz. Siz tüm engellerinize rağmen kitabımız Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyorsunuz, dini bilgileri öğreniyorsunuz, sizleri bu hususta canı gönülden tebrik ediyor sizlere bu eğitimleri veren hocalarımızı ve engelli koordinatörlerimiz Turan Ayra ve Arzu Geloğlu’nu tebrik ediyorum. Gerçekleştirdikleri engelsiz çalışmaların artarak devam etmesi için bizlerde çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kaydetti.

Editör: Mehmet Öztürk