banner250

banner246

Sakarya'da il birincileri belli oldu

Sakarya İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlileri arası yarışma seçmelerini gerçekleştirdi.

Sakarya Müftülüğü 28.05.2021, 17:44
Sakarya'da il birincileri belli oldu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" nedeniyle din görevlilerine yönelik düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" kapsamında il birincileri belirlenmeye devam ediyor.

Sakarya İl Müftülüğünce düzenlenen yarışmada il birincileri belli oldu.

Komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma kategorisinde erkeklerde Sapanca İlçe Müftülüğüne bağlı El-Doha Camii İmam Hatibi Murat Çınar, kadınlarda ise Hendek İlçe Müftülüğüne bağlı Akova Kur’an Kursu Öğreticisi Seyhan Erol il birincisi oldu.

Hafızlık kategorisinde gerçekleştirilen yarışmada ise erkeklerde Adapazarı İlçe Müftülüğüne bağlı Tepekum Yeşil Camii İmam Hatibi İsmail Yaşar, kadınlarda ise Karasu İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Emine Kocaman birinciliği elde ederek bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Din görevlilerine tebrik eden İl Müftüsü Hasan Başiş, yarışmada dereceye girenlere çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Sedi Acet 4 hafta önce
Sapanca EL Doha Cami Cemaati olarak il birincisi olan Hocamız Murat Çınar ve diğer derece ye giren Hocalarımızı Tebrik ediyorum Allah cc Sayılarını artırsın, istikamet den ayırmasın inşaAllah.