Okulların tatile girmesiyle tüm yurtta olduğu gibi Rize’de de yaz Kur'an kursları büyük bir heyecanla başladı. Tüm cami ve Kur’an kurslarının kapıları çocuklar için açıldı.

Yaz Kur'an Kurslarına başlayan öğrenciler için açılış merasimi düzenlendi.

Rize Çaykur Ziraat Camii bünyesinde eğitim verecek yaz Kur’an kursu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen merasimde İl Müftüsü Naci Çakmakçı, öğrencilerle bir araya geldi.

rize_yaz_kuran_kursları_açılışı_2

İl Müftüsü Naci Çakmakçı merasimde gerçekleştirdiği konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği Yaz Kur'an kurslarının bu yıl “Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti” çağrısıyla başladığını ifade ederek 4-22 yaş arasındaki çocukların ve gençlerin yaz kurslarına katılabileceğini söyledi.

Yaz kurslarında çocukların cami ile tanışması, Kur'an, namaz, ibadet ve ahlak bilinciyle hemhal olması açısından bir fırsat olduğunu söyleyen Müftü Çakmakçı, "Yaz Kur’an kurslarımız, milletimizin ve nesillerimizin inanca, ibadete ve hayata dair doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmaları noktasında çok büyük bir imkandır. Çocuklarımız ve gençlerimiz İslam'ın inanç esaslarını, temel dini bilgileri, ibadetleri ve ahlaki değerleri ancak burada öğrenebiliyor. Peygamberimizin örnek hayatıyla ancak burada tanışabiliyor. Kur'an kurslarımızın ve camilerimizin manevi atmosferinden hakkıyla istifade eden çocuklarımız, buradan aldıkları güç ve motivasyonla geleceğe daha emin adımlarla yürüyorlar. Dolayısıyla yaz Kur'an kurslarımızı, milyonlarca yavrumuzun kalbine iman, hakikat ve merhamet tohumlarının ekildiği müstesna mekanlar olarak görüyor ve buralara önem veriyoruz." ifadelerini kullandı.

rize_yaz_kuran_kursları_açılışı_4

Çakmakçı, "Velilerimize ve bu işe gönülden destek veren herkese teşekkür ediyor, 6 hafta boyunca yoğun bir tempoda çalışacak tüm din görevlilerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Program sonunda çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Editör: Rize Müftülüğü