Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, 06 Şubat depreminin seneyi devriyesinde Kahramanmaraş Müftülüğü'nce düzenlenen programda din görevlileriyle bir araya geldi.

Huriye Martı Maraş Programı 22

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki programda konuşan Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Martı, "Depremin en zor günlerinde, adeta kıyamet sahnesinin yaşandığı bir süreçte gayret eden din görevlilerimize minnet ve şükran borçluyuz. Bu gayretin dünyevi karşılığının ötesinde ahirette mükafatı çok büyük olacak. Zor zamanların şöyle bir özelliği var ki; içimizdeki gizli istidadı ortaya çıkarıyor. Felaket zamanlarında ruhen ayakta kalanlar sadece ve sadece hayatın anlamını idrak edenlerdir. Dünyada hususi bir vazifesi olduğunu idrak eden kişi her türlü felakete karşı ayakta kalabilir." ifadelerini kaydetti.

Açılışta konuşan İl Müftüsü Abdurrahman Kotan da tüm katılımcılara teşekkür etti.

Huriye Martı Maraş Programı 11

Başkan Yardımcısı Martı, Kahramanmaraş programı kapsamında İl Müftülüğünü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yayın Evi'ni de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Huriye Martı Maraş Programı 33

Daha sonra Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Hasan-Fatma Balcı Kur'an Kursu'nda öğrencilerle hasbihal eden Prof. Dr. Martı, Umut Konteyner Kenti'ni ziyaret ederek depremzedeleri dinledi.

Huriye Martı Maraş Programı 44

Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Martı, depremde yakınlarını kaybeden personelle de akşam yemeğinde bir araya geldi.

Huriye Martı Maraş Programı 55

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı'ya ziyaretlerinde İl Müftüsü Abdurrahman Kotan da eşlik etti.

Editör: Ömer Ceylan