Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu’nun Ünye ilçesinde açılışı yapılan Gençlik Merkezini ziyaret ederek gençlerle sohbet etti.

Ordu Gençlik Merkezi (9)

Başkan Erbaş, en mutlu olduğu anlardan birisinin gençlerle beraber olduğu anlar olduğunu ifade ederek, “Sizler bizim istikbalimizsiniz. Gençleri Peygamber ahlakıyla ahlaklanmış bir şekilde yetiştiren toplumlar kazançlı ve huzurlu toplumlardır. Peygamber Efendimiz (s.a.s.); ‘Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.’ buyuruyor. Bu yüzden Diyanet İşleri Başkanlığı olarak güzel ahlaklı çocuklar, gençler yetiştirmeyi ilke edindik. Kur’an kurslarımızda hangi yaşta olursa olsun amacımız güzel ahlaklı insanlar yetiştirmek.” dedi.

Ordu Gençlik Merkezi (4)

Erbaş, müftülüklerin toplumun en önemli kurumlarından birisi olduğunu ifade ederek, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hem dünya için hem de öbür dünya için insanlarımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz. Dünyada yaşadığımız süre içerisinde onların inançlarına, ibadetlerine, eğitimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim’in insanların karanlıklardan aydınlığa çıkmaları için gönderildiğine işaret eden Başkan Erbaş, “Bizler de Kur’an-ı Kerim’i öğrenirken bu amaçla öğreneceğiz inşallah. Önce kalbimizi, sonra kendimizi, ailemizi, mahallemizi, toplumumuzu aydınlatmak için gençler olarak büyük bir azimle hareket edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ordu Gençlik Merkezi (5)

Başkan Erbaş, İslam medeniyetinin ilim, bilgi ve hikmet medeniyeti olduğuna dikkati çekerek, “Hocalarımızın, gençlik koordinatörlerimizin, müftülerimizin gençler için yapmış olduğu rehberliğe dikkat edeceksiniz, bu büyük bir lütuftur. Bu lütuftan ne kadar çok istifade edersek Allah’ın izniyle sizler o kadar hızlı bir şekilde geleceğimize katkı sağlayacak, ahlaklı, inançlı, ibadetli gençler olacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Ordu Gençlik Merkezi (14)

TDV Kitap Kahve’yi ziyaret etti

Başkan Erbaş ayrıca, müftülük binasında bulunan TDV Kitap Kahve’yi de ziyaret ederek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerde Başkan Erbaş’a, Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek de eşlik etti.

Ordu Gençlik Merkezi (10)

Ordu Gençlik Merkezi (11)

Ordu Gençlik Merkezi (12)