Birecik İlçesinde bulunan Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen seminere İl Müftüsü Ramazan Tolan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, İlçe Müftü Vekili Mehmet Emin Ertürk, Eğitimci Muharrem Çelik ile öğrenciler katıldı.

Seminerde konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, sağlıklı bir yaşam için bütün kötü alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini belirterek, "Öğrenciler sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamak istiyorsa sigara başta olmak üzere her türlü zararlı içeceğe karşı uzak durmaları gerekiyor. Sigara ve kötü alışkanlıklar hem bedeninize hem de cebinize zarar veriyor. Ahlaklı, düzenli ve verimli bir yaşamak sürdürmek için önce kendimize saygı duymamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Birecik Bağımlılık Semineri 33

Eğitimci Muharrem Çelik ise, bütün hastalıkların anasının sigara olduğunu ve dünyada her saniyede başında bir insanın sigaradan öldüğünü belirtti. Çelik, sigaradan uzak durmak için "hayır" deme bilincine sahip olmanın önemine değindi.

Birecik Bağımlılık Semineri 11

Birecik ilçesinde görev yapan din görevlilerine yönelik de bir seminer düzenlendi.  Amine Hatun Camii'nde düzenlenen seminere yoğun bir ilgi oldu. Düzenlenen seminerle, uyuşturucuyla mücadelenin önemi anlatıldı.

Editör: Ömer Ceylan