Sivas İl Müftülüğünde gerçekleşen imza töreninde  İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ve Denetim Serbestlik Müdürü Hasan Ünal iki kurum arasında yapılan iş birliği protokolüne imza attı.

Protokol hakkında bilgi veren İl Müftüsü Altunkaya, "Bu protokol ile denetim serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülere din hizmetleri, din eğitimi, manevi danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri sunulması ayrıca  toplumda suç işleme organının azaltılması ve yeniden suç işlenmesinin önlenmesi ile tutuklu ve hükümlerin dini ve ahlakı duyguların geliştirerek yeniden topluma kazandırılması amaçlanmaktadır." dedi.

Denetim Serbestlik Müdürü Ünal ise "Hazırlanan protokol ile kamuya yararlı bir işte çalıştırma yaptırımına hükmedilen yükümlülerin kamuya yararlı bir işte çalışma  saatleri mevzuatı esas alınarak Sivas Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün ortak kararı ile belirlenecektir. Yine İl Müftülüğünce hükümlülerin çalıştıkları günleri doğru bir şekilde kayıt altına tutarak protokol kapsamında gerekli denetimler yapılacaktır." açıklamasında bulundu.

Editör: Ömer Ceylan