Hakkari İl Müftülüğünce, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)'na bağlı Hakkari Erkek Yurdu ile Afife Kız Yurdu'nda kalan öğrencilere yönelik "Hasbihal Sohbetleri" düzenleniyor.

"Gençliğe Değer Projesi" kapmasında KYK Manevi Danışmanları Tahir Cindioğlu ile Zübeyde Seven tarafından organize edilen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda gençlere hitap eden İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, "Gençlik yıllarını dindar bir çizgide geçirip, namaz niyazına devam eden, heva, heves ve şehevi duygulardan uzak duran, faydalı ilim peşinde koşturan genç, hiçbir gölgenin olmadığı mahşer gününde arşın gölgesi altında gölgelenecek yedi sınıf insandan biridir." dedi. 

Gençliğin kıymetinin bilinmesi gerektiğini belirten İl Müftüsü Fakirullahoğlu, "Allah (cc) ve Peygamber (sav) sevgisini her şeyin üstünde tutalım. Allah’ın emirlerine sarılıp günahlardan sakınalım. ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ ayet-i kerimesinden hareketle Allah’ın emirlerinden birinin de faydalı ilim öğrenmek olduğunu unutmayalım. Allah’ın dinini yaşamaya ve ilim öğrenmeye dört elle sarılalım. Zamanın değerini bilelim. Zamanımızı boş ve faydasız uğraşlarla geçirmeyelim. Dijital ortamın zararlarından kaçınalım. Sosyal medyayı faydalı işler için kullanalım. Kötülüklerinden uzak duralım. Arkadaşlarımızla karşılıklı anlayış içinde tevazu ile geçinelim. Yapacağımız en doğru iş hata yapmamak ve kötü işlerden uzak durmaktır. Bir olalım, birlik olalım ki gücümüz ve kuvvetimiz elden gitmesin." ifadelerini kuulandı.

Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü Toplantı Salonundaki programa,  KYK Müdürü Muharrem Kaya,  İl Müftüsü Yardımcısı Mehmet Ali Yiğit, KYK manevi danışmanları ve öğrenciler katıldı.