Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle "7 Ekim’le Filistin-İsrail Meselesinin Dönüşümü ve Ortadoğu’nun Geleceği" konulu konferans düzenlendi.

Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'ndaki konferansta konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, Filistin’in kendileri için kırmızı çizgi olduğunu belirterek, Filistin için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini söyledi.

Tolan, "Filistin bizim  kırmızı çizgimizdir. Bizim kardeşlerimizin özgürlüğü ellerinden alınmıştır. Değerlerimize sahip çıkmamız ve Filistin için elimizden geleni yapmamız gereklidir. Bu boykotla, duayla ve böyle güzel topluluklar oluşturularak olabilir ancak.” ifadelerini kullandı.

Urfa Filistin Programı 33

İl Müftü Yardımcısı Demirtaş ise, Filistin’in kan gölüne döndüğünü vurgulayarak, "Bugün Filistin kan ağlamıyor bugün Filistin kan gölüne dönmüştür. Kardeşlerimiz için bir şey yapamıyoruz belki ama dualarda buluşuyoruz. El ele vererek böyle güzide toplulukları oluşturuyoruz. Bizleri buluşturan mevlama hamdolsun." dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Ortadoğu Uzmanı-Yazar Zahide Tuba Kor, Filistin’in davasından bahsederek, katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.

Urfa Filistin Programı 22

Konferans sonrası Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Kolları Şubesi, hazırladıkları el emeği göz nuru ürünleri satışa çıkardı. Elde edilen gelirler, Filistin’in hesabına yatırıldı.

Editör: Ömer Ceylan